ASUS P5G41T-MLX Sistem SSD Önerisi

zexslayers

Centipat
Ana kartım ASUS P5G41T-MLX.

SSD veya hard disk önerisi yapabilecek var mı? 120 GB SSD yeter, hard disk önerisi yapacaklar en az 320GB olsun.

Bu arada ana kartım sanırım SATA 2 sorun yaşar mıyım SSD'i alırsam.

Sata 2 maksimum 3 GB/s destekliyor.
En fazla alacağınız hız saniyede 300 MB olur.
SSD ' ler genelde 500 MB yazma /okuma destekliyor.Sadece hızınız düşük olur
Bunu öneririm.

SATA 2 maksimum 3 GB/s destekliyor.
En fazla alacağınız hız saniyede 300 MB olur.
SSD'ler genelde 500 MB yazma /okuma destekliyor. Sadece hızınız düşük olur.
Bunu öneririm.

Öncelikle değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Vatan Computer açıldığında oradan almak mı mantıklı yoksa internetden mi ne kadar güven olur ve sizce Vatan ne zamana açılır.

Evden herhangi biri olabilir. Yeter ki aynı soyad olsun.

Anladım çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var. 120 GB olana bütçem yetiyor elimde bir de fujitSUMHZ21608H 140 GB boyutunda hardiskim var. Bir tane de 1TB Samsung HD3sj var fakat Samsung olanında Smart hatası alıyorum bad sector var bende Fujitsu'ya sistemi kurdum. Şu an da SSD aldıktan sonra SSD'ye sistem mi kurayım yoksa fijutsuya mı sistem kurayım kullanım amacım Windows 10 ve GTA 5 olacak.

SSD'ye Windows'u kurarsanız daha hızlı açılacaktır. Uygulamalar artık daha hızlı açılacak, GTA 5 94 GB'lık bir oyun 120 GB SSD ortalama 109 GB olarak geliyor o yüzden Windows sığmaz içine yani.

Dostum beki fark olur mu ne diyorsun yoksa SSD yerine hardiskmi alayım yani fijutsu modeli var yukarıda sana zahmet bir bakar mısın özelliklerine ortalama nasıl performans alırım bir yardımcı olur musun sahurda almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı