Çözüldü ASUS P5KPL AM-SE sistem temizlendikten sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Anakartimda 2 pin var. Soldaki pinde 2 RAM de çalışıyor ama sağdakinde ikisi de çalışmıyor. Sağdaki girişin bozulduğunu düşünüyorum. Ne yapabilirim? Bozulmamiş da olabilir. Fikrinizi öğreneyim dedim.

ASUS P5KPL AM-SE.
Kingston 2x2 4 GB ra.
Intel Q8400.
FOEM 300W.
GT9600.

Çözüm
Arkadaşlar RAM'in birisinin pini yanmış. Yani siyahlık lehim gibi bir şey vardı. Diğer RAM iki slotta da çalışıyor. Sorunum RAM'den kaynaklıymış. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Anakartimda 2 pin var. Soldaki pinde 2 RAM de çalışıyor ama sağdakinde ikisi de çalışmıyor. Sağdaki girişin bozulduğunu düşünüyorum. Ne yapabilirim? Bozulmamiş da olabilir. Fikrinizi öğreneyim dedim.

ASUS P5KPL AM-SE.
Kingston 2x2 4 GB ra.
Intel Q8400.
FOEM 300W.
GT9600.

Açıklamayı anlaşılır yazsaydın daha iyi olurdu :)

Arkadaşlar sorun bana ait bilgisayarı açamadığım için arkadaşıma açtırmıştım. Şuan tek ram ile bilgisayarı çalıştırabiliyorum. Performans çok düşük sürekli donmalar takılmalar oluyor.

Arkadaşlar sorun bana ait bilgisayarı açamadığım için arkadaşıma açtırmıştım. Şu an tek RAM ile bilgisayarı çalıştırabiliyorum. Performans çok düşük sürekli donmalar takılmalar oluyor.

Windows 10 kullanıyorsan 2 GB RAM ile donma takılma yapması gayet normal. İsterseniz Windows 7 kurun kasmalar daha az olacaktır.

Hocam anladığım kadarıyla iki RAM slotu olan ASUS P5KPL-AM SE anakartınızın sağ RAM slotuna RAM takınca okumuyor, değil mi? Eğer öyleyse bozulan RAM slotunun pinleri eğilmiş olabilir, oraya düzgünce bakıp bütün pinlerin yerinde olduğuna ve hepsinin birbiri ile benzer göründüklerine emin olun. Elinizde başka RAM varsa da takıp denemelisiniz, ben slot kaynaklı sorun yaşadığınızı düşünüyorum.

Arkadaşlar RAM'in birisinin pini yanmış. Yani siyahlık lehim gibi bir şey vardı. Diğer RAM iki slotta da çalışıyor. Sorunum RAM'den kaynaklıymış. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı