Asus P5KPL-AM ve Q9550 Uyumlu mu?

Daniel Saddler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, şu anda E5200 işlemci kullanıyorum ve anakartım P5KPL-AM. Yakında Q9550 alacağım. Sitede incelediğime göre farklı bulduğum özellikler bunlar:
  • E5200: İşlemci Yonga Boyutu 82 mm2
  • Q9550: İşlemci Yonga Boyutu 214 mm2
Ben şimdi bu Q9550 aldığımda takamamazlık gibi bir sıkıntı yaşar mıyım? Büyük gelir mi?

Ayrıca işlemci değişiminden sonra ne gibi kurulumlar yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız ile Q9550 uyumludur fakat onun yerine daha güçlü ve ucuz olan X5460 almanız daha mantıklı. Mod stickerli bir X5460 veya E5450 alırsanız herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. İşlemci değişiminden sonra herhangi bir sürücüyü kurmanız gerekmez. İşlemciler tak ve çalıştırdır. Fakat tekrar Windows kurmak isterken boot esnasında BIOS'da işlemciniz için microcode bulunmadığı için aşağıdaki BIOS güncellemesini yüklemeniz gerekmekte.

MEGA

Tahmini Teslimat Zamanı

Başta biraz kullanmayı düşünüyorum macun sürmeden işlemcinin sağlam olup olmadığını anlamak için, zarar görürmü peki?
İşlemciyi test etmek için stress testine sokmanız gerekecek dolayısıyla ısı fazla olabilir.Bir problem olmaz ısıdan dolayı işlemci hemen bozulmaz.Termal macun ucuz birşey zaten herhangi bir bilgisayarcıdan 3-5 TL bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı