Çözüldü ASUS P5KPL BIOS voltaj ayarları nerede?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErnGnc13

Decapat
ASUS P5KPL G31 chipsetli anakarta sahibim. Anakartımın BIOS menüsünde manual ayarlara alsam bile voltaj kontrol menüsü yok. Sisteme anakartın tanımladığı stok voltaj ile biraz OC yapabiliyorum (en fazla 1.22V değerini verebiliyor) ama Prime95 testinde işlemcim 73C'yi geçmiyor ve işlemci soğutucum 1000RPM civarında. Bu konuda 2 sorum olacak;
1. anakartın BIOS'unda gelişmiş bir menü altında olabilir mi voltaj kontrolü? (Bazı Gigabyte anakartlarda alt+F7 kombinasyonu ile ek menü açılıyordu. Ben denediğimde hiçbir şey olmadı, belki benzer bir alt menü altında kontrol edebilirim.)
2. acaba Anakart'a Xeon işlemcileri destekleyen modlu bir BIOS ile Update etsem modlu BIOS'ta bu ayarlar eklenmiş olabilir mi?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Sistem özelliklerim; Core2 Quad Q9400/4GB DDR2 800MHz Kingston KVR serisi/ASUS P5KPL G31 kuzey köprüsü, ıch7 güney köprüsü/ GTX750 Ti.
(BIOS menüsünden fotoğraflar ekleyeceğim ama ilk önce sistemi kapatmam gerekiyor. En kısa sürede eklerim, kusura bakmayın.)
(Menüde manual ayarlarda sadece bu ayarlar var. Overclock profile ayarında ise sadece yüzde kaç OC yapabileceğimi seçebiliyorum %30'a kadar seçenekler var ama %20 üstünde disklerim görünmüyor BIOS üzerinde. Auto kısmında hiçbir ayar yok işlemci stok frekansında çalışıyor)

Dosya Ekleri

• IMG_20200713_164741.jpg
    IMG_20200713_164741.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı