Asus P5LD2-VM SE için ekran kartı

abaayyy

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Matematik Öğr.
Bilgisayarım eski ama şu an yenisini alacak imkanım yok. Ekran kartım bozuk yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Hangisinin uyumlu olacağını bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir. Sistemim 192-256 Bit kartları kaldırır mı bilmiyorum. Sistem özelliklerim;

• Anakart : Asus P5LD2-VM SE; 1 x PCI-E x16 , 1 x PCI-E x1 , 2 x PCI 2.2; Front Side Bus 1066(Support Intel® Core™2 only) / 800 / 533 MHz;
  • Chipset ; Intel® 945G / ICH7 , intel 82945g express chipset family
  • İşlemci : İntel Pentium D CPU 3.00 GHz
  • Ram : 3 Gb 667 MHz
  • Güç kaynağı: 350 Watt

Bütçe: 100-160 TL

Bilgisayarım eski ama şu an yenisini alacak imkanım yok. Ekran kartım bozuk yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Hangisinin uyumlu olacağını bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir. Sistemim 192-256 Bit kartları kaldırır mı bilmiyorum. Sistem özelliklerim;

• Anakart : Asus P5LD2-VM SE; 1 x PCI-E x16 , 1 x PCI-E x1 , 2 x PCI 2.2; Front Side Bus 1066(Support Intel® Core™2 only) / 800 / 533 MHz;
  • Chipset ; Intel® 945G / ICH7 , intel 82945g express chipset family
  • İşlemci : İntel Pentium D CPU 3.00 GHz
  • Ram : 3 Gb 667 MHz
  • Güç kaynağı: 350 Watt

Bütçe: 100-160 TL

Anakartınıza PCIe 3.0 destekli bir ekran kartı rahatlıkla takabilirsiniz, çünkü PCIe 3.0 standardı: SATA III ve USB 3.0'da olduğu gibi geriye doğru uyumludur. Bütçeniz kısıtlı ama biraz daha zorlayıp en azından HD 7750 alırsanız, paranız boşa gitmemiş olur.

Burak Bey desteklemez demişti
Burak Alkan Bey desteklemez demişti?

Burak Alkan; PCIe 3.0 ekran kartını, PCI 1.0 destekli anakarta taktığınız zaman büyük oranda performans kaybedeceğinizi söylüyor ve kesinlikle haklı. Ancak PCIe 3.0 arayüzüne sahip bir ekran kartını, PCIe 1.0 destekli anakartta kullanabilirsiniz. Yakın süre içinde işlemci ve anakartı değiştireceğinizi düşünürsek, en azından yeni sisteme geçiş yapana kadar tavsiye ettiğim kart sizi bir süre, tam performans alamasınız da idare eder.

Recep Baltaş'tan cevap almak için insanı mutlu etmeye yetiyor.:) Asus HD 6670 GDDR3 2Gb almayı düşünüyorum; DDR5 modeli sorun çıkartır diye korkuyorum. Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı