Asus P5N-SLI modeme kabloyla bağlı pc internete bağlanmıyor

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
  • Asus P5N-SLI anakart
  • Palit 8800gt ekran kartı
  • Q6600 (4 çekirdekli) işlemci (emin değilim aslında)
  • Wwindows 7 64 bit ultimate kullanıyorum

Bilgisayar üç dört gün önce internete bağlanmamaya başladı (modem netgear). Önce network kablosunu kontrol ettim ama onda bir sorun yok. wireless üzerinden laptopum bağlanırken modeme kabloyla bağlı pc bağlanmıyor. Tanımlanamayan ağ diyip sinir katsayımı yükseltiyor. üvenlik duvarını devre dışı bırakmaktan network kartını devre dışı bırakıp tekrar çalıştırmaya kadar birçok şeyi denedim fayda etmedi. Hatta format atıp tekrar windows 7 kurdum ama yine düzelmedi. Forumlarda önerilen herşeyi yaptım heralde. Bu sorunun çözümünü yazarsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Öncelikle modeminizin Firmware yazılımını güncelleyin. Sonra da ağ kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Ardından varsa ağa atanmış IP’yi kaldırın. Bunlar da olmazsa modeme reset atın. Bu da olmazsa bağka bir ağ kartı takıp sisteme öyle deneyin. Anakartın BIOS’unu da güncelleyin. Sorun devam ederse haber verin.

Beynim yandı abi. Ben dedimki ''ulan bu adamın çözemediği işi biz nasıl çözecez.'' Sonra olabilir dedim oda insan. Sonra cevaba baktım. Cevap veriyor heralde hack yedi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı