ASUS P7H55-M LX anakartta işlemciye voltaj verme menüsü yok

tutaryunus

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. ASUS P7H55-M LX anakart ile X3440 işlemciyi kullanıyorum sistemimde. Bu işlemciyi 3.7GHz'de yük altında 75 derece de stabil bir şekilde kullanıyorum. Fakat biraz daha arttırmak istediğimde Windows'u göremiyorum. Biraz daha zorlamak istiyorum açıkçası fakat burada sıkıntılarım var. Sıkıntım, işlemciye voltaj verme menüsü BIOS'da yok. Birkaç adet voltaj seçeneği var fakat içlerinde vcore voltage bulunmuyor ya farklı bir ada sahip ya da gerçekten de yok.
Anakartın BIOS sürümü güncel. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sistemim;
ASUS P7H55-M LX anakart.
X3440 işlemci.
Sapphire RX 580 8 GB Nitro ekran kartı.
Kingston 2x4GB DDR3 RAM.
Zalman ZM500-LX II.
BIOS fotoğraf:

image.jpg

image.jpg

İşlemci soğutucunu Aliexpress’den aldım. 6 adet bakır borulu kule tipi bir soğutucu.
Herkese merhabalar. ASUS P7H55-M LX anakart ile X3440 işlemciyi kullanıyorum sistemimde. Bu işlemciyi 3.7GHz'de yük altında 75 derece de stabil bir şekilde kullanıyorum. Fakat biraz daha arttırmak istediğimde Windows'u göremiyorum. Biraz daha zorlamak istiyorum açıkçası fakat burada sıkıntılarım var. Sıkıntım, işlemciye voltaj verme menüsü BIOS'da yok. Birkaç adet voltaj seçeneği var fakat içlerinde vcore voltage bulunmuyor ya farklı bir ada sahip ya da gerçekten de yok.
Sistemim;
ASUS P7H55-M LX anakart.
X3440 işlemci.
Kingston 2x4GB DDR3 RAM.
Zalman ZM500-LX II.
BIOS fotoğraf:

image.jpg

image.jpg

İşlemci soğutucunu Aliexpress’den aldım. 6 adet bakır borulu kule tipi bir soğutucu.
BİOS sıfırladım ve bir şey fark ettim. Frequency ayarını 150 nin üstüne çıkarmadığım sürece voltage seçeneği mevcut 150 nin üstüne çıktığımda ise kayboluyor. 150 altında iken 1.3V a çektim yavaş yavaş ghz yi arttrdım sonra 150 yi geçtim seçenek kayboldu belki voltaj hala 1.3V dur diye umut ettim. Fakat tekrardan 1.2V ye geri gelmiş otomatik. Bu duruma yapabileceğim bir şey var mı??

Son düzenleme:
rica edersem biosunuzun yedeğini atar mısınız. arkadaşımda da aynı anakrt ve işlemcii var o stok hızlarda bile açamıyor. bazen sistem açılıyor canavar gibi bazen de windows 10 logosunda donup kalıyor.

Herkese merhabalar. ASUS P7H55-M LX anakart ile X3440 işlemciyi kullanıyorum sistemimde. Bu işlemciyi 3.7GHz'de yük altında 75 derece de stabil bir şekilde kullanıyorum. Fakat biraz daha arttırmak istediğimde Windows'u göremiyorum. Biraz daha zorlamak istiyorum açıkçası fakat burada sıkıntılarım var. Sıkıntım, işlemciye voltaj verme menüsü BIOS'da yok. Birkaç adet voltaj seçeneği var fakat içlerinde Vcore voltage bulunmuyor ya farklı bir ada sahip ya da gerçekten de yok.
Sistemim;
ASUS P7H55-M LX anakart.
X3440 işlemci.
Kingston 2x4GB DDR3 RAM.
Zalman ZM500-LX II.
BIOS fotoğraf:

Eki Görüntüle 570095

Eki Görüntüle 570096

İşlemci soğutucunu AliExpress'den aldım. 6 adet bakır borulu kule tipi bir soğutucu.

BIOS sıfırladım ve bir şey fark ettim. Frequency ayarını 150'nin üstüne çıkarmadığım sürece voltage seçeneği mevcut 150'nin üstüne çıktığımda ise kayboluyor. 150 altında iken 1.3v a çektim yavaş yavaş GHz'yi arttrdım sonra 150'yi geçtim seçenek kayboldu belki voltaj hala 1.3v dur diye umut ettim. Fakat tekrardan 1.2v ye geri gelmiş otomatik. Bu duruma yapabileceğim bir şey var mı?

Hocam konuyu patlatıyorum ama aynı anakart bende var ve hangi RAM'i taksam görüntü vermiyor. Kingston 4+4 denedim ve sonuç alamadım. Yardımcı olma imkanın var mıdır?

Geri
Yukarı