Asus P7H55 M-LX BIOS güncelleme

YahyaKemal

Centipat
ASUS P7h55 M-LX anakart kullanıyorum. OC yapmak istiyorum. BIOS güncel olmadığı için beni engelliyor. BIOS'u güncellemek istediğimde şu sorunu yaşıyorum. Güncel BIOS dosyasını indiriyorum. Flash belleği FAT32 olarak formatlayıp BIOS dosyasını içine atıyorum. Ancak Ez flash 2 tıkladığımda hiçbir şekilde flash belleği görmüyor. İnternette yazan bir çok şeyi denedim fakat sonuç değişmedi. Bilgisi olup yardımcı olacak var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı PC'de açıp sadece .ROM uzantılı dosyayı atıyorsunuz değil mi?
Bu şekilde yaptığınızı düşünerek. Ethernet portunun üstündeki USB 2,0 soketlerine takıp dener misiniz? Olmazsa tekrar gözden geçirelim.

Evet gözüküyor. Birde şöyle bir problem var. Ram 8 gb gözüküyor ama kullanılabilir 3,99. Ram yuvalarından biri bi okuyor bi okumuyor. Bios güncellemesi ile geçeceğini düşünüyorum.

Bir şeyleri kaçırdığımız aşikar. Bence her işlemi, aynı sıralamayla tekrar yapalım. Tekrar BİOS indirelim. Ethernet portu üzerindeki USB portlarına takalım. İşletim sistemi içinde önceden gördüğümüzü teyit edip, BİOS yükseltme işlemine geçelim. Biliyorum sıkıcı ve gereksiz görünmekte. Lakin başka şansımız şu an yok. Umarım gözden kaçırdığımız bir hatadan dolayı yapılamamıştır. Hangi şehirdesiniz?

Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için. Kesinlikle sıkıcı veya gereksiz görmüyorum. Umarım bişiyleri gözden kaçırıyorumdur. Aynı işlemleri tekrarlıyorum. Ankara'dayım.
Yapdığım işlemleri teker teker anlatıyorum. Flash belleği ethernet portu üzerindeki usb portuna taktım. Fat32 şeklinde biçimlendirdim. P7H55-M LX BIOS & Firmware | Anakart | ASUS Türkiye sitesinden en güncel bios dosyasını(.ROM) indirdim. Sağ tıklayıp gönder diyerek flash belleği seçtim. Flash belleği hiç sökmeden rest attım. Sonuç aynı flash bellek görünmüyor.

Son düzenleme:
Merhaba, ASUS artık sitesinden eski anakartları ve BIOS'ları çekti, nasıl ulaşabilirim bu bahsettiğiniz ROM dosyasına, yol yordam gösterir misiniz?
Bu mesajı sonradan okuyup benim gibi çaresiz kalan arkadaşlar, sizin için de link buldum. ASUS P7H55-M LX için sürücüler buradan, "BIOS"u seçin. Yükle>yükle>yükle diye gidin. Ve 0406 sürümü iniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı