ASUS P7H55-M/USB 3. ve SSD uyumu

Umut Demirkaya

Kilopat
Yer
Samsun Atakum
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat Sosyal kullanıcıları, kuzenim kendine yeni bir laptop aldı eski PC'si de kardeşine kalmıştı ama HDD'si bozulmuştu, ben de dedim bari bir SSD al tak canavar olsun, kendisinin de aklına yattı ve bir akrabasına danıştı ve akrabası ona anakartının SSD desteklemediğini söylemiş. Anakart modelini (konunun sonuna kodunu bırakacağım) incelediğimde SATA 6 GB portunun bulunduğunu gördüm ama kuzenim inatla dediğimi kabul emiyor, ben de siz sevgili Technopat Sosyal kullanıcılarına danışmak istedim, gerçekten desteklemiyor mu yoksa adam tabiri caizse bizimkileri mi yemiş ? :)
işlemci: i5 3470.
Anakart: ASUS P7H55-M/USB 3.

SATA III desteği bulunmuyor, yine de SSD takmanıza engel değil ama. 300 MB/s hızında takılırsınız. Buna rağmen bir HDD'den çok daha hızlı olur günlük kullanımda.

@Umut Demirkaya Hocam yükseltme için bunları tavsiye ederim.

Xeon X3440 4C/8T işlemci - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 893036406

Snowman M200 CPU Soğutucu Fan Rainbow Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

420 TL. Snowman M.200 ve içindeki termal macun ile 3.4-3.5 GHz civarına overclock yapılabilir. Tabii Arctic MX-4 gibi bir termal macun alınırsa daha yüksek frekanslara çıkılabilir.

@Umut Demirkaya hocam yükseltme için bunları tavsiye ederim.

Xeon X3440 4C/8T işlemci - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 893036406

Snowman M200 CPU Soğutucu Fan Rainbow Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

420 TL. Snowman M.200 ve içindeki termal macun ile 3.4-3.5 GHz civarına overclock yapılabilir. Tabii Arctic mx-4 gibi bir termal macun alınırsa daha yüksek frekanslara çıkılabilir.

Teşekkür ederim, tavsiyelerinizi kendisiyle paylaşacağım.

Geri
Yukarı