ASUS P7H55M-LX overclock ayarları

Gigabyte H55 ms2 rev1.3 bu anakart aslında seninkinden daha düşük bir model senin kullandığın model ile 4.1leri görenler vardı yanlış hatırlamıyorsam ama sende bir sıkıntı var galiba.
4.1 sanmıyorum çünkü voltaj veremiyoruz bu kartta bclk 150 de voltaj sekmesi kapanıyor nedense. eski i3 540 takınca sıkıntısız çalışıyor ama performans düşüyor. güç kaynağındandır diye düşünüp benim kendi 600w psu mu taktık yine aynısını yaptı. bazen açılıyor canavar gibi oyun oynatıyor. baazen de windows 10 logosunda donup kalıyor

4.1 sanmıyorum çünkü voltaj veremiyoruz bu kartta BCLK 150 de voltaj sekmesi kapanıyor nedense. Eski i3 540 takınca sıkıntısız çalışıyor ama performans düşüyor. Güç kaynağındandır diye düşünüp benim kendi 600W PSU mu taktık yine aynısını yaptı. Bazen açılıyor canavar gibi oyun oynatıyor. Baazen de Windows 10 logosunda donup kalıyor.

Maalesef hocam RAM'lerin hızından kismaniz gerekli stabil olması için bir de stabil değeri yakalayana kadar 1 dahi olsa BCLK'yı artırarak deneyin.

Maalesef hocam RAM'lerin hızından kismaniz gerekli stabil olması için bir de stabil değeri yakalayana kadar 1 dahi olsa BCLK'yı artırarak deneyin.
stok hızlarda da donmasa onu yapacağız da stok hızda da donuyor. bende x3440lı sistem kullanıyorum benim işlemcim ile denedik yine aynısını yaptı. acaba sorun onun işlemcisinde mi diye benim sisteme taktık benimkisis açıldı sıkıntı olmadan

Stok hızlarda da donmasa onu yapacağız da stok hızda da donuyor. Bende X3440'lı sistem kullanıyorum benim işlemcim ile denedik yine aynısını yaptı. Acaba sorun onun işlemcisinde mi diye benim sisteme taktık benimkisis açıldı sıkıntı olmadan.

Hocam anakart cortlamış galiba yeni anakart aramaya başlasanız iyi olur çünkü artık o anakart düzen tutmaz.
Stok hızlarda da donmasa onu yapacağız da stok hızda da donuyor. Bende X3440'lı sistem kullanıyorum benim işlemcim ile denedik yine aynısını yaptı. Acaba sorun onun işlemcisinde mi diye benim sisteme taktık benimkisis açıldı sıkıntı olmadan.

Hocam bu arada hangi soğutucu ile kullanıyorsunuz çünkü bu işlemciler için stok yetersiz malum.

Hocam anakart cortlamış galiba yeni anakart aramaya başlasanız iyi olur çünkü artık o anakart düzen tutmaz.
bende öyle düşünüyorum. son çare modlanmış bios aramakta buldum. belki çözerim diye.
Directory Listing of /BIOS/AMI/Asus/
hatta böyle bir link buldum. bu linki de şu forumdan aldım
Bios Mods -The Best BIOS Update and Modification Source - asus P7h55-m LX unlocking
burada bazi gizli özelliklerin açıldığı yazıyor bu anakart için. denemeli miyim bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı