ASUS P7H55M-LX Sistemde 1600 MHz RAM kullanıldıktan sonra kilitleniyor

mamicosplay

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, anakartım ASUS P7H55M-LX normalde 1333MHz RAM destekliyor fakat ben Hi-Level 1600 MHz 4 GB DDR 3 RAM kullandım. Bilgisayar açılıyor ama 2 uygulama üst üste açınca PC'ye yük binince direkt kilitleniyor, donuyor klavye ve mouse kullanılmıyor resetleyene kadar sorun RAM'lerden midir?

2 adet mi var? RAM kaynaklı da olabiliyor.

Aynı sorun 2. sistemimde vardı. 2 RAM'den sadece biri sıkıntılıydı. Başka RAM alıp denedim ve çözülmüştü. Başka RAM var ise deneyin derim.

2 adet mi var? RAM kaynaklı da olabiliyor.

Evet 2 adet.

Aynı sorun 2. sistemimde vardı. 2 RAM'den sadece biri sıkıntılıydı. Başka RAM alıp denedim ve çözülmüştü. Başka RAM var ise deneyin derim.

Sabah deneyip sonucu paylaşırım.

Sorun HDD veya SSD'den kaynaklanıyor olabilir benim eski laptopumda da aynısı oluyordu. Windows'un kurulu olduğu diske Memtest uygular mısın?

Sabah deneyip sonucu paylaşırım teşekkürler.

Merhaba, anakartım ASUS P7H55M-LX normalde 1333MHz RAM destekliyor fakat ben Hi-Level 1600 MHz 4 GB DDR 3 RAM kullandım. Bilgisayar açılıyor ama 2 uygulama üst üste açınca PC'ye yük binince direkt kilitleniyor, donuyor klavye ve mouse kullanılmıyor resetleyene kadar sorun RAM'lerden midir?

Her türlü yöntemi denedim ama sorun hala devam ediyor Windows 10 ile ilgili veya RAM'larin MHz hızı ile bir bağlantısı olabilir mi?

Geri
Yukarı