ASUS P8B75-M LX kasa temizliğinden sonra görüntü yok

rahmi159

Hectopat
Öncelikle herkese sağlık günler dilerim. Yeni anakart ve işlemci siparişi vermiştim. Elime ulaşmadan bir kasayı temizleyeyim dedim ve her zamanki yaptığım gibi temizledim fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmiyor. RAM'leri kontrol ettim ekran kartının yedeği vardı. Sonuç onda değişmedi ve anakartında da bir hata gözükmüyor. BIOS'u sıfırladım ama değişen bir şey yok. İşlemciye baktığımda ise hafif bir oksitlenme gibi bir şey gördüm. Elimde yedek işlemci olmadığı için tek sorun işlemci gibi gözüküyor. Nasıl temizlerim, önerisi olan var mı ya da başka neden kaynaklanabilir, fikri olan var mı?

İşlemci i5 3470.
Anakart ASUS P8B75-M LX.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci bozuksa yedek işlemci ile dene ama Intel anakartlarda pin anakart üstünde yani okul silgisi ile silerken pinleri yamutlma durumun var.

Hocam silgi ile temizledim termal macuna kadar temizledim acaba ondan kaynaklı mı diye ama sonuç değişmedi fark ettim ki kasa çalışırken işlemci ısınıyor bu çalıştığını gösterir mi? 2 gündür ne denediysem olmadı monitörde çalışıyor anlamadım gitti.

Hocam silgi ile temizledim termal macuna kadar temizledim acaba ondan kaynaklı mı diye ama sonuç değişmedi fark ettim ki kasa çalışırken işlemci ısınıyor bu çalıştığını gösterir mi? 2 gündür ne denediysem olmadı monitörde çalışıyor anlamadım gitti.

Bu tarz sorun benim 9400GT sistemimde vardı.
Anakart ile işlemci değiştim düzeldi.

Tek RAM tak dene sonra çift RAM tak dene sıralarını değiştir düzelecektir.
RAM'ların temas yerlerini silgi ile sil dene.

Hocam bende başta sorunu RAM'da sandım her şeyi denedim dediklerinizi hatta bu işlemi ekran kartınada uyguladım ama sonuç değişmedi kabloları söktüm tekrar taktım anakarta baktım sağlam oturmuş mu diye ama ne yaptıysam nafile.
Bu tarz sorun benim 9400GT sistemimde vardı.
Anakart ile işlemci değiştim düzeldi.

Yeni anakart ve işlemci siparişi vermiştim problemden önce fakat bu bilgisayarıda kenarda tutmak istiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı