ASUS P8H61M UEFI kuruluma rağmen UEFI'ye özgü özellikler yok

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi UEFI kurulum yapmama rağmen PC UEFI değil. Nasıl değil diye sorarsanız açılışta anakartın logosu yerine Windows logosunda dönme işareti çıkıyor.
Anakart: ASUS P8H61M LX3Plus.
BIOS: 0606 son sürüm.

BIOS'u açınca nasıl bir görüntü çıkıyor?

BIOS'um UEFI ama aklıma takılan şey Recep abi bir videosunda açılışta Windows logosu yerine anakartın kendi logosu çıkıyor diye söylemişti bende ASUS logosu geliyor ancak sonra Windows'un logosu geliyor internetten videolara baktığımda Windows logosuna dair hiçbir şey yok sadece anakartın logosu çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakartı ben de kullandım. Eğer BIOS'unuz şu şekilde ise sıkıntı yok:
asus bios.jpeg

BIOS'um UEFI ama aklıma takılan şey Recep abi bir videosunda açılışta Windows logosu yerine anakartın kendi logosu çıkıyor diye söylemişti bende ASUS logosu geliyor ancak sonra Windows'un logosu geliyor internetten videolara baktığımda Windows logosuna dair hiçbir şey yok sadece anakartın logosu çıkıyor.
Sebebini bilmiyorum ancak sorun olmaz. Kendim kullanırken de ilk açılış kısmı dışında Asus logosu çıktığını hatırlamıyorum.
Şu videoda da 7:21'e bakarsanız burda da Windows logosu çıkıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı anakartı ben de kullandım. Eğer BIOS'unuz şu şekilde ise sıkıntı yok:
Eki Görüntüle 1017567

Sebebini bilmiyorum ancak sorun olmaz. Kendim kullanırken de ilk açılış kısmı dışında Asus logosu çıktığını hatırlamıyorum.
Şu videoda da 7:21'e bakarsanız burda da Windows logosu çıkıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CSM i kapatmayı deniyeceğim

Bir de yanlış hatırlamıyorsam sistem yapılandırmasından GUI önyüklemesi Yok u işaretlerseniz o Windows logosu gidiyor ve daha hızlı açılıyor.

Eki Görüntüle 1017588
biosum videodaki gibi aynen tek sorun windows logosu gelmesiydi şimdi dediğinizi yapıpda deniyecem onun dışında uefi harddiskim asus ez mdoe da uefi olarak gözüküyor
biosum videodaki gibi aynen tek sorun windows logosu gelmesiydi şimdi dediğinizi yapıpda deniyecem onun dışında uefi harddiskim asus ez mdoe da uefi olarak gözüküyor
yaptım açılışta gözle görülür bir hızlılık oldu ama halen daha windows logosu var anakart logosunda dönmüyor yuvarlak şey, büyük ihtimal csm i kapatınca düzelecek ama biosda csm i bulamadım :D

Geri
Yukarı