ASUS P8H67-M le anakart BIOS fan hızını otomatik kontrol etmiyor

MonsterTR2

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım'da otomatik fan ayarlarını açınca ve en düşük olabilecek fan ayarı 600 RPM ayarlıyken egzoz fanını 450 RPM de CPU fan 1000 RPM civarı sürekli dönüyor stres test açıyorum ısınıyor ama hızlanmıyor fan şimdilik Speed fan uygulaması ile ayarladım ama onu kapat aç yapmayı sevmiyorum ve arkada çok az da olsa işlemci RAM kullanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim çözüm BIOS mod falansa o bölümü nasıl modlıcağımı ya da yeni farkli bir fan kontrolcüsü modlanır ya da çözüm başkaysa yazarsanız sevinirim.

Hocam sisteminizi yazabilir misiniz?

i5 2400 işlemci ASUS P8H67-M le anakart 12 GB RAM 8+4 1333 MHz GTX 550 Ti ekran kartı bu anakart BIOS'u problemli galiba fan hızı otomatik yapıyorum ısınsada hızlanmıyor manuel yapınca da ful çalışıyor bir de şöyle problem var anakarta bağlı egzoz fanı otomatiğe alıyorum ve en az 600 RPM çalıssın 400 çalıssın falan kısmında 600 seçili ama ben speedfan yazılımını çalıştırmasam 400 RPM çalıştırıyor fanı yazılımla kullanıyorum mecbur PC'yi.
Hocam sisteminizi yazabilir misi.

Şimdiden teşekkürler.

i5 2400 işlemci ASUS P8H67-M le anakart 12 GB RAM 8+4 1333 MHz GTX 550 Ti ekran kartı bu anakart BIOS'u problemli galiba fan hızı otomatik yapıyorum ısınsada hızlanmıyor manuel yapınca da ful çalışıyor bir de şöyle problem var anakarta bağlı egzoz fanı otomatiğe alıyorum ve en az 600 RPM çalıssın 400 çalıssın falan kısmında 600 seçili ama ben speedfan yazılımını çalıştırmasam 400 RPM çalıştırıyor fanı yazılımla kullanıyorum mecbur PC'yi.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam BIOS'u güncellemeyi denediniz mi? Güncel değilse bundan olabilir belki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı