ASUS P8H67 M LE Anakartın PCIEX4_ girişine SSD hard disk takılır mı?

ÜZEYİR UYSAL

Yoctopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2022-01-16 at 13.31.24.jpeg

10 yıl önce satın almış olduğum bilgisayar kasasında ASUS P8H67 M LE Anakartı mevcut bu anakartın üzerinde PCIEX4_1 girişi yer almaktadır buraya M2 SSD veya MSATA hardisk takılır mı? (bahsetmiş olduğum giriş fotoğrafın en alt kısımda gösterilmektedir) bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Takılır fakat faydası olmaz. Çünkü bu anakart ile sistem M.2 ile Boot olmaz. Depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Bunun yerine daha yüksek kapasiteli SATA SSD alın daha iyi. SATA 2 bile olsa rahat edersiniz.

Anakartın üzerine takılan SSD hardiskler hız ve ürün ömrü olarak üstün olduğu için acaba benim anakartım da destekler mi diye düşünmüştüm verim alınmayacaksa normal SATA hard disk almamız mantıklı gözüküyor cevabınız için teşekkürler.

Anakartın üzerine takılan SSD hardiskler hız ve ürün ömrü olarak üstün olduğu için acaba benim anakartım da destekler mi diye düşünmüştüm verim alınmayacaksa normal SATA hard disk almamız mantıklı gözüküyor cevabınız için teşekkürler.

Aynı fiyata açıkçası fazlaca depolama alabileceğiniz için SATA SSD üzerinden ben SATA SSD almanızı öneririm.

Zaten adaptörle tam hızı alınmayabilir. Dediğim gibi SATA SSD ile rahat edersiniz. Adaptör ile zaten Windows da kurulmaz.

Geri
Yukarı