Asus P8h77-V Le Sistem Toplama

İ

İsmail Şeker

Ziyaretçi
Arkadaşlar Sistemi Bu anakartın üzerine kurmayı düşünüyorum. Asus P8h77-V Le R3 H77 Ddr3 *V+S+Gl 1155 - Gold.com.tr

Arkadaşlar 3 sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1-) Alacağım HDD WD WD1002FAEX 1TB 7200RPM 64MB SATA3 PC C.BLK - Gold.com.tr bu anakartla uyumlu mu?
2-) Alacağım RAM Gskill RipjawsX F3-12800CL9D-8GBXL PC Ram - Gold.com.tr bundan tam verim alabilir miyim bu anakartta?
3-) Anakartın arkadaşlar genişleme yuvaları var PCI 3.0 ve PCI 2.0 Bendeki ekran kartı MSI GTX 550 Ti bunu hangi yuvaya takmam gerekiyor tam anlamıyla verim alabilmem için?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-) Evet uyumlu.
2-) Evet tam verim alabilirsin.
3-) Fark etmez ikisine de taksan aynı performansı verir.
4-) Bütçe belirt de en uygun sistemi yazalım o anakartı tavsiye etmem :)

Eğer ivy bridge alacaksanız Z77, haswell alacaksanız Z87 anakartlar en uygundur çünkü ileriye dönüktür.

İşlemci İntel core i5 3570 uyumlu değilmi ki?

O işlemci o anakarta uymasına uyar ama overclock yapamazsın. Zaten şimdi yapmana gerek yok yalnız ileride şu an piyasada olanlardan çok daha güçlü ekran kartları çıkarsa ve onlardan alıp kullanmak istersen işlemci darboğaz olur, veya zamanla işlemcinin performansı az gelmeye başlar o zaman overclock yapman gerekir. Bu durumda Z77 çipsetli anakart ve sonunda "k" olan bir işlemciye sahip olman gerekir. Hep overclocka uygun sistemler yazmamızın nedeni budur. İleriye dönük olsun ki, kullanıcı bir süre sonra tekrar masraf edip parça değiştirmesin, elindekini iyileştirerek kullanmaya devam etsin.

O işlemci o anakarta uymasına uyar ama overclock yapamazsın. Zaten şimdi yapmana gerek yok yalnız ileride şu an piyasada olanlardan çok daha güçlü ekran kartları çıkarsa ve onlardan alıp kullanmak istersen işlemci darboğaz olur, veya zamanla işlemcinin performansı az gelmeye başlar o zaman overclock yapman gerekir. Bu durumda Z77 çipsetli anakart ve sonunda "k" olan bir işlemciye sahip olman gerekir. Hep overclocka uygun sistemler yazmamızın nedeni budur. İleriye dönük olsun ki, kullanıcı bir süre sonra tekrar masraf edip parça değiştirmesin, elindekini iyileştirerek kullanmaya devam etsin.

Yanlış yönlendirme. İ5 3570 darboğaz yapar mı hiç ? Üst seviye kartlar için fazlasıyla yeterli bir işlemci.
Bir sistemde darboğaz oluşuyor ise OC yaparak bir yere varamazsın, o zaman HD 7870'e Celeron işlemci koyar ve OC yapar kullanmaya devam ederdim.
Darboğaz oluşuyor ise o parçanın değiştirilmesi gerekir. Sizin sisteminizde darboğaz falana olmayacak emin olabilirsiniz. Zaten GTX 550 kullanacak arkadaşımız.

GTX 550'yi anakartın üzerindeki PCI-Express yuvalarına takacaksın zaten 3.0'dır yuvalar. 2.0 olsa bile bir fark olmayacaktır. Veri yolları arasında fark yok desem yanlış olmaz.

Harddisk olarak şunu almanı öneririm : VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk İleride SSD alsan hiç fena olmaz.

RAM bellek olarak ise şu bellekten 2 adet alıp çift kanal kullanabilirsin : VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod Verim alırsın, orada sıkıntı olmayacak.

Benim seçtiğim HDD'yi niye beğenmedin onu merak ettim:) Açıklar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yönlendirme. İ5 3570 darboğaz yapar mı hiç ? Üst seviye kartlar için fazlasıyla yeterli bir işlemci.
Bir sistemde darboğaz oluşuyor ise OC yaparak bir yere varamazsın, o zaman HD 7870'e Celeron işlemci koyar ve OC yapar kullanmaya devam ederdim.
Darboğaz oluşuyor ise o parçanın değiştirilmesi gerekir. Sizin sisteminizde darboğaz falana olmayacak emin olabilirsiniz. Zaten GTX 550 kullanacak arkadaşımız.

GTX 550'yi anakartın üzerindeki PCI-Express yuvalarına takacaksın zaten 3.0'dır yuvalar. 2.0 olsa bile bir fark olmayacaktır. Veri yolları arasında fark yok desem yanlış olmaz.

Harddisk olarak şunu almanı öneririm : VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk İleride SSD alsan hiç fena olmaz.

RAM bellek olarak ise şu bellekten 2 adet alıp çift kanal kullanabilirsin : VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod Verim alırsın, orada sıkıntı olmayacak.

Bir mesaja cevap verirken önce o mesajı tam olarak okuyalım sonra okuduğumuzu anlayalım ve öyle cevap verelim değil mi? Dikkat etmediniz sanırım ben güncel ekran kartlarından bahsetmedim ileride şu an piyasada olanlardan çok daha güçlü ekran kartları çıkarsa diye bir varsayımda bulundum. Yoksa 3570'e ister titan takın ister 7990 takın ister 290x takın isterseniz de bunlardan 2 tane takın darboğaz yapmayacağını biliyorum elbette.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı