ASUS P8Z77-V LX iAtkos ML3 Kurulumu

perisanoglu

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
EMNIYET
Herkese iyi çalışmalar..

• İntel Core i7 3770K CPU
  • ASUS P8Z77-V LX anakart
  • 4*4= 16 GB Kinston RAM
  • Saphire HD 4850 1 GB ekran kartı
  • 500 GB Seagate 3.5 HDD

Bu sisteme İatkos ML3 kurmak istiyorum. Günlerdir dökümanları inceledim. Videolar izledim. Recep Baltaş beyin hazırladığı videoyu defalarca izledim. Ama her denememde boot ettikten sonra elma ekranında kalıyor. Uzun süre beklememe rağmen sonuç alamıyorum..

BIOS, Recep bey'in BIOS'una şekil olarak çok benziyor ama sanırım farklılıkları var. Oradaki tüm ayarları yaptım ama boot sekmesinde fast bootu kapatıp açabileceğim bölüm yok. Secure boot ayarı yok. Oradan other os yapamıyorum. USB belleği transmacla yönetici olarak hazırladım. Uefi olarak boot ediyorum. Sistemim 1155 soket olduğu için cpus=1 komutunuda girmiyorum. CPU visilation seçeneğini enable'de de disable'de de denedim. Ama her seferine aynı yerde takılıyorum. USB'den başlattığım zamam gri elma ekranında kalıyor. Dönen imleç de çıkmıyor. 10-15 dakika beklediğimde oldu maalesef sonuç aynı. Denemediğim sadece BIOS güncelleme kaldı..

Yukarıdaki sistemde İatkos ML3 çalıştırabilir miyim? Acaba Nerede hata yapıyorum? Ustalarımın yardımını rica ediyorum..

Şimdiden hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim...

PC işyerimde yarın deneyip sonucu yazarım. Ayrıca İngilizcem yok gibi bir şey :) Türkçe anlatım olsaydı daha iyi olurdu. Ama bir şeyler yapmaya çalışacağım artık. Cevabınız için teşekkür ederim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bios güncellemesini denedim. Sorunumu çözdüm. Sorunsuz olarak kurulumu yaptım. Ama ekran kartı ile ilgili sorunum var. Yukarıdaki ekran kartını tanıyor ama masaüstü resmini değiştirirken parazit oluyor. Ayrıca safari yeni sekmede sorun var. Çözünürlük sadece 1 tane var ve ekranı tam olarak kaplamıyor.

Ekran kartını Saphire HD 4850 on hackintosh diye arattır Googleda... Orada göstermeyi başaran insanlar çıkacaktır...

rgmh8.png
[/URL][/IMG]

rgmjg.png
[/URL][/IMG]

Sistem bilgilerim yukarıdaki gibidir. Bir çok konu inceledim, indirdiğim kextlerden bir sonuç alamadım. Sistemi 27 inç imac olarak tanımış. Masaüstü monitöre tam olarak sığmıyor. Safari yeni sekme açtığımda yada flash olan bir site açtığımda yanıp sönmeler ve görüntüde bozulmalar oluyor. Mac de yeni olduğum için ustalarımın yardımına ihtiyacım var.
Ekran sorunu hariç her şey normal çalışıyor. Ekran kartım Ati Radeon Saphire HD 4850 1 gb. Kutusunun üstünde yazan bu, ancak mac Mobility radeon olarak tanımış.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 GB olarak görmesi lazım bi yerde bi eksiklik var. 64 MB görse anlarım da 7 MB neyin nesi. Ekran kartını nasıl göstermeyi başardın. Kext kullandın mı?

Kurulum ekranında sürücülerden ati seçtim. Çalışmayınca da ATY_Init.kext ve QE_CI Exotic patch Mountain Lion 10.8.2 build 12C54 kextlerini kullandım. Bulduğum bir sitede bunların çalıştığı yazıyordu. Ama kurulum bittikten sonraki tanıdığı gibi kaldı. Değişiklik olmadı. İlk kurulumda ekran kartının adı yazıyor ama tam olarak çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı