Asus PG278Q monitörün derin dondurucu devreye girince yanıp sönmesi

algooo

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ASUS PG278Q monitörü yeni aldım ama aynı odada bulunan derin dondurucu devreye girince ekran göz açıp kapama hızında ekran kapanıp açılıyor nadiren de olsa derin dondurucu çalışmayı durdurduğu zamanda oluyor. Ama derin dondurucu her devreye girdiğinde veya her devreden çıktığında bu sorun olmuyor. Ne yapmam gerekir? Böyle bir şey başına gelen arkadaşlar veya bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?

Tesisat kaynaklı gibi duruyor hocam. Tecrübeniz yoksa, elektrikçi çağırıp baktırın derim.

Buzdolabı yüksek elektrik kullanan bir bir eşya o devreye girince çok enerji yediği için monitöre az enerji gidiyor sanırım o yüzden dalgalanmalar oluyor.
Önceki monitörüm ASUS VH222D bunda hiç öyle bir problem yaşamadım. Aldığım monitördemi problem vardır diye düşünmeye başlamıştım açıkcası. Çünkü eski monitörüm 10 senedir bir kere bile yanıp sönmedi.

Önceki monitörüm ASUS VH222D bunda hiç öyle bir problem yaşamadım. Aldığım monitördemi problem vardır diye düşünmeye başlamıştım açıkcası. Çünkü eski monitörüm 10 senedir bir kere bile yanıp sönmedi.

Bu yeni olanın Hz değeri daha mı fazla daha fazla ise Hz değerini arttırmak için bile monitörler daha fazla elektrik çekiyor bu bile bir sebep.

Hiçbir sıkıntı yok. 4 yıldır PG278Q kullanıyorum. Aynı dediğiniz şey bana da oluyordu yazlıktayken. Bahçe sulamaları çalışmaya başlayınca atıyo gibi pıt gidip geliyodu. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ne ölü pixel ne başka.. 4 yıldır sapasağlam. Satıp da düzgün monitöre geçmeyi bekliyoruz çıkarsa adam akıllı IPSler.

Bu yeni olanın Hz değeri daha mı fazla daha fazla ise Hz değerini arttırmak için bile monitörler daha fazla elektrik çekiyor bu bile bir sebep.

Evet yeni olan 144 Hz Eski monitörüm 60 Hz Ti.

Hiçbir sıkıntı yok. 4 yıldır PG278Q kullanıyorum. Aynı dediğiniz şey bana da oluyordu yazlıktayken. Bahçe sulamaları çalışmaya başlayınca atıyor gibi pıt gidip geliyordu. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ne ölü pixel ne başka. 4 yıldır sapasağlam. Satıp da düzgün monitöre geçmeyi bekliyoruz çıkarsa adam akıllı IPS'ler.

Yani monitörde problem yok gibi görünüyor değil mi hocam. Derin dondurucuyu uzatma ile diğer odanın prizine takıp çalıştırdım bugün bir problem yapmadı her halde aynı hat üzerinde diye.
Yarın elektrikçiden 2,5 NYA kablo alıp sigorta kutusundan buata gelen 14'lük borudan geçirmeyi deneyeyim tabii sığarsa 😁 İkinci bir hat çekmeye çalışayım. Öylelikle derin dondurucuyu ayırabilir bağımsız bir hatla. Tabi derin dondurucuda 30 senelik falan acaba o dönemin teknolojisinden falan mı böyle etkiliyor.

Son düzenleme:
Evet yeni olan 144 Hz eski monitörüm 60 Hz Ti.

Yani monitörde problem yok gibi görünüyor değil mi hocam. Derin dondurucuyu uzatma ile diğer odanın prizine takıp çalıştırdım bugün bir problem yapmadı her halde aynı hat üzerinde diye.
Yarın elektrikçiden 2,5 nya kablo alıp sigorta kutusundan buata gelen 14'lük borudan geçirmeyi deneyeyim tabii sığarsa 😁 ikinci bir hat çekmeye çalışayım. Öylelikle derin dondurucuyu ayırabilir bağımsız bir hatla. Tabi derin dondurucuda 30 senelik falan acaba o dönemin teknolojisinden falan mı böyle etkiliyor.

Belki de hocam sorunuz düzeldiyse iyi forumlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı