ASUS Phoenix GTX 1660 Super yükte 85 derece

Bilaledinas

Decapat
Merhabalar. ben yaklaşık 1 ay önce ASUS Phoenix GTX 1660 Super ekran kartını aldım fakat şu an %100 yükte 84-85 dereceyi görüyor bu normal midir? Ekran kartının ömrünü azaltır mı ya da bir süre sonra performans kaybı yaşatır mı pek bilgim yok bu konularda biraz da takıntılı olduğum için rahat edemiyorum. yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus ekran kartlarında “temp target” diye bir özellik oluyor, kaçta ayarlı ise hep o sıcaklıkta çalışıyor yormasa bile. Bende de Dual modeli var, 83 derece olarak gelmişti sebebini bilmeden 1 yıl her oyunda ekran kartım 83 derece civarı oldu. Asus Gpu Tweak indirdim ve “temp target” 75 derece olarak ayarlarım şuan en fazla 78 derece oluyor. Bir bakın bence sizde de 85 derece civarı olabilir. Fakat eğer zaten kartınızı ısıtacak bir oyunda düşük ısıda çalıştırırsanız daha az FPS alabilirsiniz.

Merhabalar soru isareti ile ilgili bir hata yapmışım mesaj atamadim oncelikle kullandığım kasa Frisby 9315 g onde 3 ustte 2 arkada 1 olmak uzere 6 fan var on kısım cam olmadigi için oradan da hava giriyor şu an en yuksek 84 derece aliyorum bu ekran kartina zarar verir mi ya da ömrünü kısaltır mi?

Geri
Yukarı