Çözüldü ASUS Phoenix GTX 1660S sistem buzzer hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dhanylmz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar İncehesap'tan bundan 6 ay önce 6000TL'ye aldığım sistem az önce yine hata verdi. Anakarta takılı olan buzzerdan az önce bilgisayar açılırken 1 kısa 3 uzun ses çıktı. Bunu daha önce üç kere yaşadım ve bu dördüncü oldu. Oyunlarda hiçbir ısınma sorunu, drop veya FPS düşmesi yaşamıyorum fakat bilgisayar hakkında şöyle bir sorunum var. Masayı temizlemek için kasayı kaldırıyorum ve mecburen güç kaynağını kapatıp fişini çekiyorum. Her şeyi yerleştirip güç kaynağı kablosunu takıp, güç kaynağı şalterini açtığım anda evin odama bağlı sigortası atıyor ve bu her zaman oluyor. Sizce güç kaynağımda mı sorun var yoksa ekran kartı kısa devre yapıp güç kaynağının korumasını mı devreye sokuyor? Sistem parçaları:

ASUS B450M-K anakart.
AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS Phoenix GTX 1660S OC ekran kartı.
Gamepower mythril 650W 80+ kasa ve güç kaynağı (lütfen güç kaynağı C4 gibi espriler yapmayın, zoruma gidiyor ve üzülüyorum.)
Adata SU630 480GB SSD.

Not: Sistem hata verince kendine restart atıyor ve düzgünce çalışıyor.

Çözüm
Öncelikle tüm elektrik bağlantısını aradan çıkarın ve bilgisayar kasanızın kapağını açın. Ekran kartı dahil olmak üzere tüm donanım ve kabloların yerlerine sıkıca oturduğundan emin olun. Tüm gördüğünüz kablu jaklarını ve donanımları sertçe yerlerine bastırın.

Bunu söylememdeki neden; mevsim değişikliklerinde genelde bu tarz sorunların yaşanması. Çünkü havaların iyice soğuduğu şu günlerde bilgisayar çalışmadığı zamanlarda soğuk olduğu için tüm donanımlar çok küçük oranda büzülür. Bilgisayarı açtığınız zaman ise iç sıcaklık arttığı için tekrar genleşir. Bu bu şekilde devam eder ve parçalar yerinden oynar.

Bilgisayarınızda parça değişimi gibi bir arıza yok. Gerekirse tüm donanımları yerlerden sökün ve geri takın. Emin olun sorun ortadan kalkacaktır.
( Hava bizim burada soğuk).
Öncelikle tüm elektrik bağlantısını aradan çıkarın ve bilgisayar kasanızın kapağını açın. Ekran kartı dahil olmak üzere tüm donanım ve kabloların yerlerine sıkıca oturduğundan emin olun. Tüm gördüğünüz kablu jaklarını ve donanımları sertçe yerlerine bastırın.

Bunu söylememdeki neden; mevsim değişikliklerinde genelde bu tarz sorunların yaşanması. Çünkü havaların iyice soğuduğu şu günlerde bilgisayar çalışmadığı zamanlarda soğuk olduğu için tüm donanımlar çok küçük oranda büzülür. Bilgisayarı açtığınız zaman ise iç sıcaklık arttığı için tekrar genleşir. Bu bu şekilde devam eder ve parçalar yerinden oynar.

Bilgisayarınızda parça değişimi gibi bir arıza yok. Gerekirse tüm donanımları yerlerden sökün ve geri takın. Emin olun sorun ortadan kalkacaktır.

Çözüm

Dediklerinizi uygulayacağım, çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı