ASUS Phoenix RTX 3060 için 7500 TL vermeye değer mi?

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B

Siya

Kilopat
Depopark'ın linki şu an çalışmıyor ama sanırım 7500'e alınabiliyor ordan; Asus Phoenix RTX 3060 V2 PH-RTX3060-12G-V2 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Şahsi fikrim; normal şartlarda elbette değmez. Ancak şartlar normal değil :)

Elimde RX 590 var ve bu kartı 5000 TL'den satabilirim şu an. Pahalıdan ekran kartı almak, pahalıdan ekran kartı satacağım için çok üzmez beni. Bir de bu stok sorunu en az 1 yıl daha çözülecek gibi durmuyor ve beklemekten çok sıkıldım.

Kartın tek fanlı olması sorun değil. Sıcaklık testlerine baktığım zaman diğer modellere göre 1-2 derece daha sıcak olduğunu gözlemledim. Kasamın iyi bir soğutması da var zaten. Bu fiyatlara daha iyi bir kart öneriniz varsa bekliyorum.

RX 590 kötü bir kart değil, bu yüzden 3060'a yükseltmek dışardan epey mantıksız gözüküyor olabilir. Ama oynadığım oyun ve RX 590 arasında ilginç bir uyumsuzluk var ve bu kartı kesinlikle değiştirmem lazım.
Kullandığınız ekran kartı her oyunu destekleyecek kapasiteye sahip bir kart hangi oyunda sorun yaşıyorsunuz.

Kullandığınız ekran kartı her oyunu destekleyecek kapasiteye sahip bir kart hangi oyunda sorun yaşıyorsunuz.

Warzone oyununda Ekim 2020 tarihinde gelen bir güncellemeden beri oyunda sorun yaşıyorum. 110 FPS alıyorum ama 50 FPS gibi hissettiriyor. Yardım önerileriniz varsa lütfen o konuya yazın, ama inanın boşa olur çünkü 1 senedir aklınıza gelebilecek her şeyi denedim. Tek çare GPU değiştirmek kaldı.

Şurda biraz daha detaylı bahsetmiştim: MSI Afterburner test değerleri nasıl?

1-2 derece değil o. Bayağı bir derece sıcak olacak. RTX 3060 hafife alınacak kart değil R5 3600 bile stokken besleyemez. Ayrıca o fan gürültüsü çekilmez. İndirim geldiğinde RX 6600XT alın. Çok daha iyi ve aynı para.

Açıkçası artık Nvidia bir kart denemek istiyorum çünkü oyun filtreleri çok güzel. Ve AMD bana biraz çektirdi, 2 senedir gürültüsü olsun, sürücü problemleri olsun pek memnun kalmadım. Ancak 6600XT'nin 3060'tan çok daha güçlü bir kart olduğu kesin. Bir düşüneceğim bunu. Fakat 3060, 5600x ile güzel bir duo olmaz mı? Yani kartın sıcaklık testlerine bakıyorum hiçbir sıkıntı görünmüyor ama?

Dinle çoğu insan bilmeden yorum yapıyor. O işlemci tek fan fakat fanı büyük. Bazı çift fanlı 3060 boyunda fanı var. Bulabiliyorsan al.

Tek fan her zaman kulağa korkutucu geliyor. Ancak 1660 Ti serisinde bile tek fanlı olan modelde hiçbir sorun yok. İnsanlar biraz önyargı yapıyor sanki.

Warzone oyununda Ekim 2020 tarihinde gelen bir güncellemeden beri oyunda sorun yaşıyorum. 110 FPS alıyorum ama 50 FPS gibi hissettiriyor. Yardım önerileriniz varsa lütfen o konuya yazın, ama inanın boşa olur çünkü 1 senedir aklınıza gelebilecek her şeyi denedim. Tek çare GPU değiştirmek kaldı.

Şurda biraz daha detaylı bahsetmiştim: MSI Afterburner test değerleri nasıl?

Açıkçası artık Nvidia bir kart denemek istiyorum çünkü oyun filtreleri çok güzel. Ve AMD bana biraz çektirdi, 2 senedir gürültüsü olsun, sürücü problemleri olsun pek memnun kalmadım. Ancak 6600XT'nin 3060'tan çok daha güçlü bir kart olduğu kesin. Bir düşüneceğim bunu. Fakat 3060, 5600x ile güzel bir duo olmaz mı? Yani kartın sıcaklık testlerine bakıyorum hiçbir sıkıntı görünmüyor ama?

Tek fan her zaman kulağa korkutucu geliyor. Ancak 1660 Ti serisinde bile tek fanlı olan modelde hiçbir sorun yok. İnsanlar biraz önyargı yapıyor sanki.
Hocam aynı paraya daha performanslı ve 6000 serisi sorunsuz merak etmeyin. O sorunların hepsi bu modelde düzeltildi. Asıl AMD-AMD daha güzel olur. Bence bekleyin derim. Daha fazla sorunuz varsa kullanana sorun: @kino

Warzone oyununda ekim 2020 tarihinde gelen bir güncellemeden beri oyunda sorun yaşıyorum. 110 FPS alıyorum ama 50 FPS gibi hissettiriyor. Yardım önerileriniz varsa lütfen o konuya yazın, ama inanın boşa olur çünkü 1 senedir aklınıza gelebilecek her şeyi denedim. Tek çare GPU değiştirmek kaldı.

Şurada biraz daha detaylı bahsetmiştim: MSI Afterburner test değerleri nasıl?

Test değerlerinde bir problem yok. Oyuna gelen güncellemeden sonra sorun yaşadığınızı söylediniz bu durumda oyunda ki can sıkıcı bir güncellemeden dolayı ekran kartınıza hemen yüklenmeyin derim. ETS 2 oyununda bile öyle sorunlar oluyor anlık droplar vs ekran kartı ile alakalı bir sorun yok direkt gelen güncelleme ile alakalı bir sorun bu.

100 TL üzerine çift fanlı 6600 XT, 700 TL ucuza yine çift fanlı 6600 varken gereksiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı