ASUS Phoenix RTX 3060 için 7500 TL vermeye değer mi?

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
1-2 derece değil o. Bayağı bir derece sıcak olacak. RTX 3060 hafife alınacak kart değil R5 3600 bile stokken besleyemez. Ayrıca o fan gürültüsü çekilmez. İndirim geldiğinde RX 6600XT alın. Çok daha iyi ve aynı para.
6600 XT alınması daha mantıklı katılıyorum ama darboğaz konusunda katılmıyorum. 3060'dan daha güçlü olan 6600 XT kullanıyorum ve darboğaz yok genel anlamda.

Evet ama 1 sene oldu oyun hala düzeltmiyor bu sorunu. Bana da ekran kartı değiştirmek dışında bir seçenek kalmadı. Bunun dışında bana zaten 144 FPS verebilecek bir ekran kartı lazım. Monitörüm 144Hz ve tam verim almak istiyorum. @Silinen üye

AMD fiyat olarak daha uygun oluyor ancak 5700 XT de ucuz ve güçlü bir karttı, ancak çok sorun yaşattı kullanıcılarına. 6600 serisi fiyat olarak cezbediyor ama sorunlu bir seri midir? Değilse tercihim o olur. Çünkü 3060 bana güçlü bir kart gibi gelmiyor, bence tam bir 1K oyunculuk kartı ve bu parayı hak etmiyor. Fakat stoklarda başka kart yok diye yönelmiştim. @kino

@Siya 6600 XT güzel bir kart bizzat forumda 10 kişiden fazla biliyorum sorunsuz kullanan benim gibi. Sorunlu bir seri değil, ilk çıktığında bazı modelleri bazı anakartlarda uyum sorunu yaşıyordu sonradan düzelttiler. RTX 3060 maalesef kas gücü ve özellikleri bu fiyata göre düşük kalıyor. 6600 serisi daha taze sürücülerle bu haldeyken 1 sene sonra performans farkı daha da açılacaktır.

Peki 6600 ve 6600 XT versus'una ne diyorsunuz? 1 saattir araştırıyorum da aradaki fiyat farkı 1300 TL falan, aradaki fark da 10 FPS. XT almaya değmez gibi geliyor.

Peki 6600 ve 6600 XT Versus'una ne diyorsunuz? 1 saattir araştırıyorum da aradaki fiyat farkı 1300 TL falan, aradaki fark da 10 FPS. XT almaya değmez gibi geliyor.

XT alın geçin bence pek takmayın. RX 6600 daha tam güncel drğil belki sürücü sıkıntıları çıkabilir.

Peki 6600 ve 6600 XT versus'una ne diyorsunuz? 1 saattir araştırıyorum da aradaki fiyat farkı 1300 TL falan, aradaki fark da 10 FPS. XT almaya değmez gibi geliyor.
Eğer öyle ise OC ile o açık kapatılabilir. Zaten XT ismi Nvidia'da olan Ti ile aynı anlamda. Kullananlar varsa 6000 açıklayabilir.

Edit: Opps yanlış fotoğraf atmışım kusura bakmayın :D

Son düzenleme:

Fark 10 FPS değil %20. 6600 XT ile OC yaptığımda %9 FPS artışı olmuştu Cyberpunk 2077'de örneğin. RX 6600'ün de iyi bir OC potansiyeli olacaktır. Bütçe hangisine yetiyorsa o alınmalı.

Valla bütçe olsa paraya acımam gider XT alırım. Ancak şu an 6600'e yetecek gibi görünüyor ve o da mutlu eder sanırım. Yeter ki 5700 XT ilk çıktığındaki gibi sorunlar olmasın.

Yalnız 6600 ve 6600 XT'yi en ucuz satan satıcılara bakıyorum da, hiç güvenilir değiller ya. Bu da ayrı bir sorun...

Valla bütçe olsa paraya acımam gider XT alırım. Ancak şu an 6600'e yetecek gibi görünüyor ve o da mutlu eder sanırım. Yeter ki 5700 XT ilk çıktığındaki gibi sorunlar olmasın.

Yalnız 6600 ve 6600 XT'yi en ucuz satan satıcılara bakıyorum da, hiç güvenilir değiller ya. Bu da ayrı bir sorun...

Eder. 6600 serisinin OC potansiyeli dediğim gibi bayağı umut verici. Tükettikleri güç, performanslarına göre çok düşük bu da önlerinin açık olduğunu gösteriyor. Düz 6600 de üzmez bu arada hangi satıcılara baktın? N11'de GarajOnline satıyor onlar da GameGaraj'ın N11 mağazası yani güvenilir.

Vallahi kardeşim konuyu fazla okumadım ancak elini çabuk tutmanı öneririm nedeni dolar artıyor bu da parça fiyatlarını arttıracak hatta fiyat revizyonu başladı çoğu satıcıda sonrasında bu fiyatlara bulamayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı