ASUS Prime A320M-K ve Ryzen 3 3100 uyumu

Kadir Seven

Decapat
DDR3 bir sistemim var anakartim gitti yeni anakart bulamadim hep 2 el bende yeni sistem toplim dedim ve size danismak istedim.
Sistemim:
*Ryzen 3 3100.
*Asus Prime A320M-K
*4GB RAM (2600MHz)
*Gt 415.
Eski ekran kartini kullanacağım simdilik sonra bir tane almayi dusunuyorum. Sizce sistem uyumlu mu?

Sistem uyumlu ama B450 anakart daha iyi olacaktır ve RAM 8 GB 4+4 ya da 8+8 3000 MHz RAM saha iyi olacaktır.

B45M çok daha iyi ama benim butceme linklere bakarsan 700 TL yani islemciyi de Ark'tan alacağım HDD falan zaten bende var.
4 GB RAM o sisteme yetmez can sıkar.
Oyun için demiyor günlük kullanımda donma yaratır.

Cok sorun yaratmassa gunlukte oyun oynamadan ama eger cok olur derseniz denerim artik.

İkinci el B450 al derim çünkü işlemci çok yeterli olmayabiliyor eğer bütçe kalırsa ikinci el 4+4 RAM almanı öneririm.

2 el anakart o kadar guvenmiyorum RAM'lerdr sorun yok dedigim gibi bunlari aldiktan 1 hafta sonra gider 4 daha alirim bizimkikere hetmez derim yanlış falan ama anakart alamam eger zaten anakart ve islemciler falan uygunsa yeter bana simdilik.
İkinci el B450 al derim çünkü işlemci çok yeterli olmayabiliyor eğer bütçe kalırsa ikinci el 4+4 RAM almanı öneririm.
Neyse ben suan islemcimife satiyorum ddr3 ramleride eger ordan para gelsin satilirsa alirim eger artarsa

Yardim ettigin için teşekkür ederim hocam iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı