ASUS Prime B250M-K anakarta RGB fan ve USB 3.2 bağlantısı yapılabilir mi?

OOlcay

Decapat
Yer
Under 6 feet of dirt
Daha fazla  
ASUS Prime B250M-K anakarta sahibim. Anakartın üstünde anlayabildiğim kadarıyla RGB bağlantısı için özel bir giriş bulunmamakta, sadece bir adet CHA_FAN diye bir giriş var ama üst kısmında bir çıkıntı bulunduğu için fanların bağlanabileceğini düşünmüyorum. MSI MAG Forge 100M kasa almayı düşünüyorum fakat fanlarını anakart üzerinden çalıştırabilir miyim bilmiyorum. Ayrıca kullandığım PSU da bayağı eski ve 500W bir PSU. Kasadan gelen fan kabloları da sanırım Molex değil o yüzden galiba PSU ile de kullanmam pek mümkün değil.

USB konusunda ise: Şu an kullandığım kasada USB 3.0 var ve anakarta bağlantısı yapılabiliyor fakat 3.0 ile 3.2 gen1 arasındaki farkı tam anlayamadığım için kasayı alırsam öndeki USB girişlerini kullanabilir miyim bilmiyorum. Ondan dolayı bunu da sormak istedim.

Eğer kasayı alırsam hem 3 adet fanı hem de USB 3.2 girişlerini kullanabilir miyim öğrenmek istiyorum. Konuyu yanlış kategori altında açtıysam kusuruma bakmayın lütfen.

Bir tane fan kontrolcüsü varsa çoklayıcı alıp hepsini bir bütünmüş gibi kontrol edebilirsiniz sanırım.

Kasadan kontrolcü geliyor fakat benim anakartımda RGB girişi yok maalesef. Bildiğim kadarıyla çoklayıcılar da aynı çıkışı veriyor fanlarla.
Selamlar! Sipariş vereceğim bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mudur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı