ASUS PRIME B450M-A II Anakartın 4400MHz RAM Desteği Var mı?

Fatih_123

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xfx Speedster swft Rx 6700XT Ryzen 5 5600x
Meslek
Öğrenci
Bugün Gaming gen üzerinden bilgiasayar aldım.
Ryzen 5 5600X işlemcili RTX3060 Ti ekran kartı vs ASUS PRIME B450M-A II 4400MHz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX Anakart - Gaming.Gen.TR
Yalnız AMD işlemci hakkında çok bir fikrim yok. Haliyle AMD anakartları hakkında çok bir fikrim de yok. Şimdi bu anakart 4400MHz'e kadar RAM desteği var, ben buna ileride 4400MHz RAM alıp takabilir miyim? Bir diğer sorum bu anakartta SATA desteği var mı ve 4 RAM yuvası mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
4400Mhz RAM kolay kolay bulabileceğinizi sanmam ayrıca o değer RAM'lerinizi max 4400Mhz overclock yapabileceğinizi söylüyor. (3200Mhz CL16 ve 3600Mhz bulabilirseniz CL16 yoksa CL17 ve 18 en iyi değerler.)
SATA var.
4 RAM yuvası var. (Ekstra olarak söyleyeyim RAM'leri gri yuvalara takmalısınız dual channel çalışması için, yani daha iyi performans.)

Bu arada hayırlı olsun sistem kulağa çok hoş geliyor. 😀

4400MHz RAM kolay kolay bulabileceğinizi sanmam ayrıca o değer RAM'lerinizi Max 4400MHz overclock yapabileceğinizi söylüyor. (3200MHz CL16 ve 3600MHz bulabilirseniz CL16 yoksa CL17 ve 18 en iyi değerler.)
SATA var.
4 RAM yuvası var. (Ekstra olarak söyleyeyim RAM'leri gri yuvalara takmalısınız Dual channel çalışması için, yani daha iyi performans.)

Araya sıkışmış gibi olacak ama, kızmayın. :) Bu anakartı sipariş ettim, sizce bu anakart Cooler Master'ın üste takılacak ML240l V2 soğutucusu ile şu kasaya sığar mı?/ Sıkışır mı?
Yeni konu açacağım, günlerdir kimse dönüş yapmıyor, çok mazur görün. :)

Araya sıkışmış gibi olacak ama, kızmayın. :) Bu anakartı sipariş ettim, sizce bu anakart Cooler Master'ın üste takılacak ML240l V2 soğutucusu ile şu kasaya sığar mı?/ Sıkışır mı?
Yeni konu açacağım, günlerdir kimse dönüş yapmıyor, çok mazur görün. :)
Emin olamadım ben de ama isterseniz başka bir kasa önerebilirim.

Bi de kasa micro-ATX olmak zorunda mı?

Son düzenleme:
Olsa çok çok iyi olur. Sistemin bileşenleri için olabilecek en küçük ve hava akışı, kablolaması en iyi kasayı alacağım. Bu kasa genel anlamda bana çok iyi göründü, ARGB fanlar, temperli cam, 20cm fan, Kablolamada ki düzeni vb. bana çok iyi gibi geldi. Yüksek ihtimalle bu kasayı almak niyetindeyim ama sakın almayın, aldırtmayın diyeceğiniz bir yönü var mı bu kasanın?

Emin olamadım ben de ama isterseniz başka bir kasa önerebilirim.

Bir de kasa Micro-ATX olmak zorunda mı?

Olsa çok çok iyi olur. Sistemin bileşenleri için olabilecek en küçük ve hava akışı, kablolaması en iyi kasayı alacağım. Bu kasa genel anlamda bana çok iyi göründü, ARGB fanlar, temperli cam, 20cm fan, Kablolamada ki düzeni vb. bana çok iyi gibi geldi. Yüksek ihtimalle bu kasayı almak niyetindeyim ama sakın almayın, aldırtmayın diyeceğiniz bir yönü var mı bu kasanın?
Yok, iyi görünüyor kasa ama bana sanki 240mm radyatör üste sığmayacak gibi geliyor sebebi ise 120mm egzoz fanının yukarısında pek boşluk göremedim ama alıp denerim sığmayacak olursa iade ederim diyorsanız siz bilirsiniz ben aşağıdakini öneririm, gayet güzeldir kendisi.

Yok, iyi görünüyor kasa ama bana sanki 240mm radyatör üste sığmayacak gibi geliyor sebebi ise 120mm egzoz fanının yukarısında pek boşluk göremedim ama alıp denerim sığmayacak olursa iade ederim diyorsanız siz bilirsiniz ben aşağıdakini öneririm, gayet güzeldir kendisi.

Forumda ki herkes M100R'ı öneriyor, neden kimse M100A önermiyor? Ne farkları var?[/url]

Hiçbir şekide sığmaz diyorsunuz? / Sığma ihtimali çok az diyorsunuz? (İnanın bu konuyu tam bir aydır, araştırıyorum, cevap bulmak gerçekten çok zor.)
Sitesinde üst kısmı 240mm destekliyor görünüyor, ama egzoz fanının az bir kısmını kapatabilir, sorun olmayacaktır ama kozmetik önemli diyorsanız M100R kesinlikle.

Geri
Yukarı