Çözüldü ASUS Prime B450M K II RAM yuvası çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efeaybi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler, benim ASUS Prime B450M K II anakartıma RAM takviyesi yapacakken anakartımın alt RAM yuvaları çıkmıyor. Üst yuvalarda sorun yok ama nasıl RAM takviyesi yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prki brn bu RAM'leri değiştirdikten sonra BIOS'ta herhangi bir ayar değiştirmem gerekiyor mu? XMP ayarları yapılmıştır yazıyor RAM pakedinde.

Yeni RAM'leriniz kaç MHz? Yüksek hızda çalışması için BIOS'tan XMP ayarlarını açmanız yeterli olacaktır. XMP ayarları yapılmıştır yazıyormuş ancak ne anlama geldiğini tam bilmiyorum. Manuel olarak XMP'yi açmakta fayda var.

3000'di 3600'e yükselttim.

BIOS'da 3600 MHz gözüküyorsa bir ayar yapmanıza gerek yok. Daha düşük gözüküyor ise XMP açın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'da 3600 MHz gözüküyorsa bir ayar yapmanıza gerek yok. Daha düşük gözüküyor ise XMP açın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hazır yapılı gelmiş kontrol ettim bir de anakartın CPU fan ayarını defaulttan ASUS optimed e aldım işlemci fanının hızını mı arttırıyor o?

Hocam BIOS'tan baktım 3605 MHz de çalışıyor ama görev yöneticisinden baktığımda 3000 MHz diyor niye oluyor bu?

Düzeltme: Profil 2'yi seçip sonra 1'e bastım kaydet ve çık dedim düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı