ASUS Prime B550 PLUS USB 3.0 kasa ön panel bağlantısı anakart 3.2 gen 1 portuna bağlanır mı?

Pars83

Femtopat
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi, USB 3.0 kasa ön panel bağlantısını, anakart USB 3.2 gen 1 ön panel çıkışına bağlayabilir miyiz? Daha açık bir şekilde anlatırsak ASUS Prime B550-PLUS anakartın ön panel USB 3.2 gen 1 çıkışını, kasa ön panel USB 3.0 girişine bağlanabilir mi? Çalışma hızı nasıl olur?

Anakart link: PRIME B550-PLUS | Anakart | ASUS Türkiye
Lütfen, birisi cevap versin!
2. sualimi sordum kimse cevap vermesi, üyeliğimi sileceğim.

Son düzenleme:
Aynı soruyu bende araştırıyordum ve güncel bir başlık aradım. Kasamın önünde 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USD 3.0 var. Aynı anakartı kullanıyoruz. Anakartta kasa ön paneli için olan USB 3.2 gen 1 denilen çıkış yeni isimmiş ve eski ismi USB 3.0'mış. Bu yüzden bağlamada bir sıkıntı olmayacağını anladım. Eski USB isimleri hızlarına göre zamanla isimleri çeşitlendirilmiş anladığım kadarıyla.
Buraya Tıklayarak bahsettiğim konuya sizde gidip bakabilirsiniz. Ayrıca yanlış anladığım yer varsa anlatırsanız sevinirim.
Kendi açımdan söylüyorum benim hata kasa alırken anakart ön USB çıkışlarına dikkat etmeyişim olmuş çünkü anakartta 2 adet USB 3.2 gen 1 çıkışı varken kasada 1 tane USB 3.0 port var. 😅 Sanırım yeni bir süzenleme yapana kadar bir çıkışı kullanmayacağım.

Aynı soruyu bende araştırıyordum ve güncel bir başlık aradım. Kasamın önünde 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USD 3.0 var. Aynı anakartı kullanıyoruz. Anakartta kasa ön paneli için olan USB 3.2 gen 1 denilen çıkış yeni isimmiş ve eski ismi USB 3.0'mış. Bu yüzden bağlamada bir sıkıntı olmayacağını anladım. Eski USB isimleri hızlarına göre zamanla isimleri çeşitlendirilmiş anladığım kadarıyla.
Buraya Tıklayarak bahsettiğim konuya sizde gidip bakabilirsiniz. Ayrıca yanlış anladığım yer varsa anlatırsanız sevinirim.
Kendi açımdan söylüyorum benim hata kasa alırken anakart ön USB çıkışlarına dikkat etmeyişim olmuş çünkü anakartta 2 adet USB 3.2 gen 1 çıkışı varken kasada 1 tane USB 3.0 port var. 😅 sanırım yeni bir süzenleme yapana kadar bir çıkışı kullanmayacağım.

Aga benim kasadada önde iki tane USB 3.0 var anakartta bir tane o kabloya uyan yer buldum taktım ama diger kablosunu nereye takacağım:D bulamadım yer boşta kaldı B550-E anakart. H500M kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı