ASUS Prime B550M-A Wi-Fi BIOS güncelleme

ozzyozzi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

BIOS güncellemelerinden hep korkmuşumdur. Şu an sorunsuz kullanıyorum aslında ama 2020 sürümü üzerinde :) eğer yaparsam yaptıktan sonra RAM frekanslarını yine profil 1'e alıp gerçek değerine çıkaracağım bunun haricinde bir şey yapılıyor mu? Bir de yaparken bir sorun oluştu Allah korusun ne oluyor? Forumda anakart çöp servise gitmesi lazım gibisinden ifadeler okuyunca insanın harbiden yapası gelmiyor.

Forumda anakart çöp servise gitmesi lazım gibisinden ifadeler okuyunca insanın harbiden yapası gelmiyor.

Bu durum sisteme giden elektriğin bir anda kesilmesi sonucu veya bir şekilde BIOS güncellemesinin yarıda kesilmesi durumunda olur.

Eğer yaparsam yaptıktan sonra RAM frekanslarını yine profil 1'e alıp gerçek değerine çıkaracağım bunun haricinde bir şey yapılıyor mu?

Eğer başka bir ayar yapmamışsanız sadece XMP açmanız yeter.

Bu durum sisteme giden elektriğin bir anda kesilmesi sonucu veya bir şekilde BIOS güncellemesinin yarıda kesilmesi durumunda olur.

Eğer başka bir ayar yapmamışsanız sadece XMP açmanız yeter.
peki normal bir bios güncellemesi ortalama ne kadar sürede tamamlanır ? şundan soruyorum elektrik bulunduğum yerde biraz sıkıntılı sırf bu yüzden en kaliteli akım korumalı priz aldım

Peki normal bir BIOS güncellemesi ortalama ne kadar sürede tamamlanır? Şundan soruyorum elektrik bulunduğum yerde biraz sıkıntılı sırf bu yüzden en kaliteli akım korumalı priz aldım

Ben ASUS TUF Gaming B550M-E anakartımın BIOS'unu güncellerken yaklaşık bir 15 dakika sürdü. Sizin de fazla süreceğini sanmam, eğer elektrik kesintisinden çekiniyorsanız bir UPS bağlayabilirsiniz. Bu sayede bilgisayar elektrik kesintisi olsa bile sistem güncelleme yapmaya devam edebilir.

Ben ASUS TUF Gaming B550M-E anakartımın BIOS'unu güncellerken yaklaşık bir 15 dakika sürdü. Sizin de fazla süreceğini sanmam, eğer elektrik kesintisinden çekiniyorsanız bir UPS bağlayabilirsiniz. Bu sayede bilgisayar elektrik kesintisi olsa bile sistem güncelleme yapmaya devam edebilir.
peki son olarak şunu soruyum. resmi sitede en son gelen güncellemeyi yaparsak öncesinde yapılmış olan iyileştirmelerde geliyor mu ?
peki son olarak şunu soruyum. resmi sitede en son gelen güncellemeyi yaparsak öncesinde yapılmış olan iyileştirmelerde geliyor mu ?
örneğin 4 ay önce gelen güncelllemede bugün yaptığım güncelleme içersinde mi bulunuyor

Gelir. Zaten güncelleme onun içindir, bir şey eksilteceklerini sanmıyorum zaten.

Geri
Yukarı