ASUS Prime B550M-K 5950X için sorun yaratır mı?

mertszgn1

Hectopat
RAM
16gb
Anakart
ASUS PRIME B550M-K
ASUS Prime B550M-K 5950X için sorun yaratır mı?
Sadece oyun odaklı.
2070s.
650W güç kaynağı.
16 GB RAM.
Bir de uygun fiyata sıvı soğutma öneriniz var mı?

Aynı anakart bana hazır sistemle geldi , aslında istememiştim ama özelleştirmede uygun bir seçenek yoktu. haricen alınıyorsa almak istemeyeceğim 1-2 tane b550 anakarttan biridir. enfazla 65w tdp ye sahip işlemcilerle kullanılmalı bence , benimki 65watt olduğu için ciddi bir sıkıntı yok.

@deadfellow bende senin yorumunu beğenmedim ama bunu belirtmek istemedim. yani her ağzı olan-konuşabilen küfür etme hakkına sahip değildir. forum bu seçeneği verdi diye mutlaka kullanmanız gerekmez. senin görüşün ne kadar geçerliyse beninim görüşümde o derce geçerlidir. tanıdıklarına olumlu yada olmuz fikir beyan etmelisin ben öyle yapıyorum.

Son düzenleme:
Aynı anakart bana hazır sistemle geldi , aslında istememiştim ama özelleştirmede uygun bir seçenek yoktu. haricen alınıyorsa almak istemeyeceğim 1-2 tane b550 anakarttan biridir. enfazla 65w tdp ye sahip işlemcilerle kullanılmalı bence , benimki 65watt olduğu için ciddi bir sıkıntı yok.

@deadfellow bende senin yorumunu beğenmedim ama bunu belirtmek istemedim. yani her ağzı olan-konuşabilen küfür etme hakkına sahip değildir. forum bu seçeneği verdi diye mutlaka kullanmanız gerekmez. senin görüşün ne kadar geçerliyse beninim görüşümde o derce geçerlidir. tanıdıklarına olumlu yada olmuz fikir beyan etmelisin ben öyle yapıyorum.
İstediğin yorumu ya da emojiyi bırakabilirsin burası sosyal bir ortam. Bu arada 65W işlemci dediğin çoğu işlemci 88W ile çalışıyor. PBO açarsan bu 120-130W'a kadar çıkıyor o yüzden B550 bir anakarta rahatlıkla 5950X bile takabilirsin. Genel olarak B550'lerde 50A mosfetler kullanılıyor ve 5950X için 4 tane olması bile yeterli çünkü işlemci 200A bile çekmiyor tam yükteyken. Oyunlarda maksimum 70-80A çekecektir. Ayrıca ben B550M-K anakart ile 5800X kullandım PBO ile yaklaşık 180W kadar çekiyordu ve bir problem yaşamadım. :) Anakart VRM sıcaklıklarımda gayet kabul edilebilir durumdaydı(82C).

Geri
Yukarı