ASUS Prime B550M-K anakarta uygun SSD önerisi

Bütçe
2000TL

goksel13

Kilopat
Anakart
ASUS Prime B550M-K AMD B550 Am4 DDR4 4400 Hdmı Dvı
ANAKARTIM: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089HF7ZRS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&th=1

Oyun oynamıyorum diyebilirim(Lol hariç. Haftada 1-2 oynuyorum). Sadece ve sadece günlük kullanımda inanılmaz hızlı olması gerekiyor bilgisayarım. Yani bir şeyi kapatırken açarken özellikle web sitelerinde yeni bir şey açarken hiçbir kesintiye uğramaması lazım. Ayrıca kesinlikle sağlam olması lazım. Para mühim değil. Ancak bu söylediklerimi bin liralık ssd karşılıyorsa bin liralığı alırım. Yok 2binlik al diyorsanız 2bin liralığı alırım. Kullanmayacağım bir şeye ekstra para vermemek lazım. Birde sağlamlık konusunda forumu gezdim ve hdd alın demişsiniz. Darbe benzeri bir şey olmuyor ama PC' imde dahili olarak takılı olupta alabileceğim en sağlam hdd veya herhangi bir depolama aygıtı markası nedir? 250 gb yeter bunun için, hatta 100gb bile yeter.

Benim bulduklarım bunlar;
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TJ2649W/ref=ox_sc_act_title_7?smid=A1UNQM1SR2CHM&th=1 Bu yurtiçi olduğundan daha hızlı gelir.

Yardımların için teşekkürler. 1-2 güne almam lazım. Format atacağım pcye.

pc özellikleride kısaca:

Corsair Cmk16Gx4M2E3200C16 (4X8Gb) Ddr4 3200Mhz Vengeance Siyah Lpx Dimm Bellek 64 GB​

Amd Ryzen 5 3500X 3.60GHz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci​

MSI GTX 1660 VENTUS XS 6G OC MSI VGA GEFORCE GTX 1660 VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR5 Bellek, 192Bit VeriYolu, DX12 Desteği, PCIE 3.0 X16 uyumlu, 1xHDMI 3xDP Bağlantı​

Bu gönderdiğin M.2 SSD'lerin hepsi olur ama imkanın el veriyorsa Samsung'u al ve huzur içinde kullan :)

Son düzenleme:
Para var, sonuna kadar harcayacağım diyorsan 980 PRO'yu al. Piyasanın en iyilerinden.

Ama günlük kullanımda bununla arasındaki farkı hissedemezsin, paran cebinde de kalabilir.

Tavsiyem Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW,

ddasda.png

Son düzenleme:
Bu daha k

Bunu da düşünebilirsiniz. Oluyorsa sizin de attığınız 980 PRO alınabilir.
bu daha kaliteli ve sağlam mı? Birde arkadaş dram filan varmış. O olsun dedi ama dram ne bilmiyorum. Sanırım bu da bir özellik.

Bu daha k

bu daha kaliteli ve sağlam mı? Birde arkadaş dram filan varmış. O olsun dedi ama dram ne bilmiyorum. Sanırım bu da bir özellik.
Üst seviye kaliteli bir SSD'dir, ihtiyacınızı karşılar.

Samsung PRO alınamıyorsa tercih edilebilir. 970 EVO'dan daha iyi.

Bağlantıdaki SSD bu firmadan alınmaz. 2200 TL idi dün öneride bulunduğumda (sözde indirim), zevkine fiyat artırmışlar yine...
Amazondan alacağım ne olursa olsun. N11 ve diğer firmalardan almam. Vatan filan dahil :D amazon çok çok daha iyi bu elektronik konularında. Mouse bozuldu. Firmanın elinde aynı ürün olmadığından yenisini yollayamadılar. Dedim fiyat 2 katı oldu, iade istemiyorum. Dediler yenisini alın farkı biz karşılayacağız. Neyse Ya silicon power yada samsung 980 pro alacağım. İleride lazım olur.

Geri
Yukarı