ASUS Prime X570-P anakart BIOS şifresi istiyor

CryCasher

Kilopat
Makaleler
2
Anakart olarak ASUS Prime X570-P aldim. Çok mutluydum 10 gün bekledim siparişten 4 gün sonra geldi heyecanlanmistim ve çok şık duruyordu PC'yi fişe taktım ve ReviOS kurmaya başladım. Flash bellek yoktu eski flash bellek buldum 3 tane 1'ini taktım içine ReviOS Windows 10 21H1 kurdum Rufus ile sonra BIOS'a girdim boot ettim fakat format atmadı sadece BIOS'a geri attı.

2. flash belleğe kurdum fakat ISO'yu silmiştim. Tekrar yüklerken internet kesildi ve dosya tam yuklenmemis. Ben de görmedim direkt kurdum Rufus ile fakat boota geldiğimde yarım kaldığı için ISO öyle ekranda kaldı. Ben de PC'yi kapatıp açtım ve flash belleği biçimlendirmeye çalıştım ama olmadı. Disk yazma korumalı diyordu. Birkaç yöntem denedim.

Sıra geldi 3. flash belleğe onu taktım PC'yi açtım ekranda BIOS password yazıyordu. Tamirciye götürdük tanıdık adam BIOS format attı internet sitesinden bakıp ama olmadı. BIOS pili yoktu bir yere basılı tutup yapılıyordu ama olmadı. Şimdi garantiye götürmeye karar verdik. Buraya kadar okuduysan yorumlara ne yapabileceğimi söyler misin saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı