ASUS R558UV Windows 11 işlemci uyumsuz hatası

balkay

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS R558UV marka bir laptopum var bu laptopa Windows 11 kurmak istedim fakat işlemcim uyumsuz gözüküyor. Yeterli olacağını düşünmüştüm ama program aksini söylüyor. İleride kurulum yapabilir miyim veya kabul edilen işlemciler arasında girer mi yoksa Windows 11 benim için hayal mi olacak?

uymm.png
TPM.png
Hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kurabilirsiniz fakat bazı özelliklerinden faydalanmaya bilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla işlemcin 6.nesil i7.

7.nesil i7 işlemci ile bana uyumsuz demesine rağmen kurulum yaptım.

Performansı açıkçası gayet iyi. Zaten ilk sızan Beta sürümünde bile performans artışı gördüm.

Kurabilirsin, ama muhtemelen güncellemeleri vermeyecekler.

Ama ilginç şekilde güncelleme alıyorum ben.

Gördüğüm kadarıyla işlemcin 6.nesil i7.

7.nesil i7 işlemci ile bana uyumsuz demesine rağmen kurulum yaptım.

Performansı açıkçası gayet iyi. Zaten ilk sızan beta sürümünde bile performans artışı gördüm.

Kurabilirsin, ama muhtemelen güncellemeleri vermeyecekler.

Ama ilginç şekilde güncelleme alıyorum ben.

ISO ile USB üzerinden kurulum yapmayı düşünüyorum. Sen öyle mi yaptın acaba.
PC sürücülerimin veya birçok oyunun Windows 11'i kaldırıp kaldırmayacağı belli değil sanırım. Üstelik Windows Update de alıp alamayacağımız belli değilmiş. Fakat mantıksız olmaz mı sonuçta orijinal bir şekilde Windows'un sitesinden indirip kuracağım neden güncelleme almayayım ki?

Son düzenleme:
Merhabalar, ASUS R558UV marka bir laptopum var bu laptopa Windows 11 kurmak istedim fakat işlemcim uyumsuz gözüküyor. Yeterli olacağını düşünmüştüm ama program aksini söylüyor. İleride kurulum yapabilir miyim veya kabul edilen işlemciler arasında girer mi yoksa Windows 11 benim için hayal mi olacak?

Eki Görüntüle 1187286Eki Görüntüle 1187285Eki Görüntüle 1187287
İşlemcim desteklenmediği halde ben Update'den güncelleme aldım. Resmi sürüm kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki sadece ben öyle hissetmişimdir ancak yine de belirtmemde yarar var; R5 1600 desteklenen işlemciler listesinde değildi, buna rağmen Windows 11 kurmuştum ve küçümsenmeyecek boyutta bir performans kaybı vardı. Belki Windows 11'de yeni gelen servislerin RAM ve işlemci tüketmesiyle de alakalı olabilir ancak formatla Windows 10 yüklediğimde her şey normale dönmüştü.

Format ile kurulumu gerçekleştirdim. Herhangi bir sorun yok. Güncelleştirme de alıyorum driver Update'i de. Herhangi bir performans kaybı da hissetmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı