ASUS R7 240 2 GB görüntü vermiyor

İlker.AKGÖZ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni aldığım ekran kartını eski bilgisayarım için taktım fakat görüntü alamadım. Sorun şu ki ekran kartı başka bilgisayarda çalışıyor kendi bilgisayarımda da başka ekran kartı çalışıyor ama R7 240'ı kendi bilgisayarıma takınca görüntü alamıyorum.
Denediklerim:
-BIOS Update
-Windows 10, Win 8, Windows 7 sürümlerinde
-RAM'lar
-Slot ve ekran kartı girişini temizleme
Sistem bilgilerim:
-HP P6 2010TR
-Anakart: H-CUPERTINO2-H61-UA TX (Cupertino2)
-300W PSU
Dipnot: Test ettiğim diğer sistem 230W ve DDR2 bir anakart idi, modelini tam bilmiyorum.

Büyük ihtimalle ya psu aşırı kalitesiz bir marka ve 300w’ın çok altında bir değer veriyor, veya anakartta bir problem var. Yeni bir güç kaynağı ve bilgisayara takılı olan karttan başka bir kart dener misiniz?(r7 240 hariç) işlemciniz sanırım 2.nesil i serisi çünkü h61 çipsetler sadece onlara destek veriyor.

HP'nin desteklemediği bir ekran kartı modelidir. Bizim arkadaş da GT 1030 almıştı fakat BIOS ekranında kalmıştı. Anakartının BIOS'u güncel olmasına rağmen görüntü alamıyorsan anakartını değiştirmen lazım başka çözüm yok maalesef.

Büyük ihtimalle ya psu aşırı kalitesiz bir marka ve 300w’ın çok altında bir değer veriyor, veya anakartta bir problem var. Yeni bir güç kaynağı ve bilgisayara takılı olan karttan başka bir kart dener misiniz?(r7 240 hariç) işlemciniz sanırım 2.nesil i serisi çünkü h61 çipsetler sadece onlara destek veriyor.
Evet 2320 2. nesil üstünde takılı olan amd hd 4650 vardı onu söküp taktım. Güç kaynağı yetersiz olsa test ettiğim sistemde de açılmaması gerekmiyor muydu? Güç kaynağı kasada gelen güç kaynağı.

Anakart HP ise takamazsın, aşırı aptalca sistem yapmışlar belli ekran kartlarına kadar destekliyor.
Anakart üreticisi Foxconn o da ondan farklı değil gerçi de.
Anakart HP ise takamazsın, aşırı aptalca sistem yapmışlar belli ekran kartlarına kadar destekliyor.
Peki desteklenen ekran kartlarını nerede bulabilirim?

Geri
Yukarı