ASUS R7 265 ekran kartını aktif edince siyah ekran geliyor

evopartion

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta belirttiğim ekran kartına sahibim driver yüklerken veya aygıt yöneticisinden cihazı etkinleştir dediğimde siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor ne yapmam lazım yardım eder misiniz bir de ekran kartsız bilgisayarda neler yapabilirim? Kullanmak diğer donanımları olumsuz etkiler mi? Ve son olarak DxDiag yazıp ekrana tıklayınca yaklaşık bellek 4 GB gösteriyor, eskiden 6 idi ve görüntü belleği(VRAM) 0 MB diyor eski değeri hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    60,8 KB · Görüntüleme: 50
Hocam ekran kartınızı kaybetmiş olabilirsiniz ancak CPU'daki dahili ekran kartını (varsa) kullanabilirsiniz. Ben en azından bunu anladım yeni driver da sıkıntı olmuş da olabilir. Eski sürümü yükleyip tekrar deneyin derim, öyle de olmaz ise bir teknik servise götürün.

Benim eskiden HD 7850 Ekran Kartım da da aynı sorun oluyordu. Büyük ihtimal Ekran Kartı artık ömrünü tamamlamış. Hiç bir şekilde düzelmedi benimki. Başka bir kart temin edip arızalı kartı gözden çıkarttığımda Ekran Kartı'nı söküp çipi çakmakla 5 dakika kadar ısıttım. Termal macun sürdüm ve çalıştı. Yaklaşık 1 ay kadar eski kartı kullandım sonra aynı hatayı tekrar aldım:)

Benim eskiden HD 7850 Ekran Kartım da da aynı sorun oluyordu. Büyük ihtimal Ekran Kartı artık ömrünü tamamlamış. Hiç bir şekilde düzelmedi benimki. Başka bir kart temin edip arızalı kartı gözden çıkarttığımda Ekran Kartı'nı söküp çipi çakmakla 5 dakika kadar ısıttım. Termal macun sürdüm ve çalıştı. Yaklaşık 1 ay kadar eski kartı kullandım sonra aynı hatayı tekrar aldım:)
Bir tür fırınlama yapmışsınız.

Sürücü deneyin ama bence de GPU sorunu var. Isıtma yapılabilir ama ısıtma çok kumar bir iş. Ya iyi olur, ya da laptop elden uçar. İçerideki lehim toplarına bağlı yani. :D Bence böyle kullanın siz en iyisi, iyice ölüyor derseniz de fırınlatırsınız sonrasında da satar, kurtulursunuz.

Yüksek ihtimalle lehimlerle alâkalı bir durummuş lehimleri yeniletseydiniz belki bir süre daha çalışırdı.

Hocam ekran kartınızı kaybetmiş olabilirsiniz ancak CPU'daki dahili ekran kartını (varsa) kullanabilirsiniz. Ben en azından bunu anladım yeni driver da sıkıntı olmuş da olabilir. Eski sürümü yükleyip tekrar deneyin derim, öyle de olmaz ise bir teknik servise götürün.
eğer varsa kendi kendine kullanmaya başlar mı benim bi ayar yapmam lazım mı bide böyle ekran kartsız kullanmak bilgisayara zarar verir mi

eğer varsa kendi kendine kullanmaya başlar mı benim bi ayar yapmam lazım mı bide böyle ekran kartsız kullanmak bilgisayara zarar verir mi
Eğer ekran kartınız şuan bozuksa ancak bilgisayarı hâlâ kullanıyorsanız bir sıkıntı yoktur yani kendi otamatik geçmiştir CPU ekran kartına. Diğer donanımlara zarar vermez bkz. ekran kartsız laptoplar

Yeni konular

Geri
Yukarı