ASUS R7 370 yükte sistem kapanması

FoRNiXs

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Görseldeki gibi ekran kartımın C2240 olan yerde bir parça var bu parça benim evdeki afacanın oynaması sebebi ile gitmiş :)
Acaba bu parça nedir?
Ekran kartım çalışıyor ama yük bindiğinde kapanıyor, sorun bundan mıdır yoksa daha derinlerde bana ek bir sorun açmış mıdır?
Bana bilgi verirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ekran kartı.jpg
    ekran kartı.jpg
    309 KB · Görüntüleme: 34
Görseldeki gibi ekran kartımın C2240 olan yerde bir parça var bu parça benim evdeki afacanın oynaması sebebi ile gitmiş :)

Sanırım MLCC kondansatörlerden biri kırılmış. Ekran kartı yüksek kullanımda ek güç gerektirir. Sanırım MLCC kondansatörlerinden birinin eksikliği beslememe hatasına sebep oluyor.

Sanırım MLCC kondansatörlerden biri kırılmış. Ekran kartı yüksek kullanımda ek güç gerektirir. Sanırım MLCC kondansatörlerinden birinin eksikliği beslememe hatasına sebep oluyor.
Merhaba,
Sizce ekran kartına ek bir zarar verir mi ?
Yeni sistem topladım ekran kartım masamın üstünde idi afacan biraz ellemiş şimdi yeni sistemimde eski oyunu açtığım biraz dayanıp hata veriyor, internetten biraz araştırma ile Furmark ile test ettiğimde ise pc tamamen kapatmam gerekiyor gidiyor acaba tamir gerektirir mi kart derinlerde bir sorun veya tamir görünüyorsa ya yenisini alacağım yada yaptıracağım karar veremedim.

Riske atmamanızı öneririm garantisi devam ediyorsa belki garanti kapsamında tamiri yapılır şansınızı deneyin isterseniz.

Geri
Yukarı