Asus R9 270x GTA 5 FPS Düşüşü

sarpozdemir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle sistemim şöyle;
Intel i5 4460
H81-M Plus
4 GB Kingston 1600 Mhz Ram
Asus R9 270x Direct CUII 2 Gb ekran kartı.
500W CM PSU

Gta 5 oynarken takılmalar yada Fps drop' ları alıyorum. Aynı ekran kartı ve işlemci kombinasyonuyla oynayan var. Hiç bir tık yok su gibi akıyor oyun oynarken. Öncelikle ilk aklıma gelen "darboğaz mı?" sorusu oldu. Bunun için bunu deneyen programla test ettim ve böyle birşeyin olmadığını gördüm:

rwumYco.png

Sonra oyun açıkken sıcaklık değerlerine baktım. Ekran kartının 65-70 derece arasında ısındığını gördüm. Ati' nin en son yayınlanan "GTA V optimizer" ve "Witcher 3 Optimizer" driver' larını kurdum ama bir faydasını göremedim. Lisanslı W 8.1 kullanıyorum. Bütün güncelleştirmeler yapıldı. 4 GB Ram' in yetersiz kaldığını zannetmiyorum keza oyun açıkken 750 Mb civarı Ram yiyor. Tek aklıma gelen 500W PSU' nun yetersiz gelebileceği. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle sistemim şöyle;
Intel i5 4460
H81-M Plus
4 GB Kingston 1600 Mhz Ram
Asus R9 270x Direct CUII 2 Gb ekran kartı.
500W CM PSU

Gta 5 oynarken takılmalar yada Fps drop' ları alıyorum. Aynı ekran kartı ve işlemci kombinasyonuyla oynayan var. Hiç bir tık yok su gibi akıyor oyun oynarken. Öncelikle ilk aklıma gelen "darboğaz mı?" sorusu oldu. Bunun için bunu deneyen programla test ettim ve böyle birşeyin olmadığını gördüm:

Eki Görüntüle 76394

Sonra oyun açıkken sıcaklık değerlerine baktım. Ekran kartının 65-70 derece arasında ısındığını gördüm. Ati' nin en son yayınlanan "GTA V optimizer" ve "Witcher 3 Optimizer" driver' larını kurdum ama bir faydasını göremedim. Lisanslı W 8.1 kullanıyorum. Bütün güncelleştirmeler yapıldı. 4 GB Ram' in yetersiz kaldığını zannetmiyorum keza oyun açıkken 750 Mb civarı Ram yiyor. Tek aklıma gelen 500W PSU' nun yetersiz gelebileceği. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ram'den kaynaklanıyor. Bende de 4gb ram var bende de frame droplar çok oluyor. Zaten attığın videoda da görebileceğin gibi adamın 16gb rami var. O yüzden frame droplar olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı