Asus R9 280 vs Sapphire R9 280

R9 280 Asus mu Sapphire mi?

• Asus

Oy: 10 90,9%
  • Sapphire

Oy: 1 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    11

creed90

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim kartı alacağım ama Asus mu Sapphire mi karar veremedim. Malum arada fiyat farkı var :) Artıları ve eksileri ile beni aydınlatırsanız sevinirim.
Bugüne kadar Sapphire kullandım, hiç sorun yaşamadım ta ki birkaç gün öncesine kadar. Sapphire HD 6850 var (4-5 Yıllık) şuan elimde fakat görüntü vermiyor ekrana, teknik servise ( Sapphire'in kendi servisi değil) gösterdim, yapılacak bir şey yok dedi. O yüzden Asus mu alsam diye düşünüyorum ama Sapphire de bu zamana kadar kullandığım için aklımın bir köşesinde. Gelecek yorumlara göre hareket edeceğim.

Bir de R9 280 güç tüketimi nasıl? 430w psu var bende yeterli olmaz diye düşünüyorum ama. Sistem aşağıdaki gibidir:

• İntel İ5 2500
  • Gigabyte GA-Z68-D3
  • 8 GB CL11 GSkill RAM
  • 120 GB Kingston Hyperx 3K SSD
  • 1 TB WD Black Caviar
  • 2 adet 12V Fan
  • 1 Kart Okuyucu
  • 1 DVD Yazıcı
  • PSU, Thermaltake 430 (TT-430NL1NC)

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus tercih ediniz. Sapphire her zaman dediğim gibi sıkıntılı. Araştırırsanız birçok kişi ilk aldığı günden sorunlar yaşıyor.

Bundan 4-5 ay önce Sapphire R9 280 ve FX 6300'lü bir sistem topmıştım çok yakın bir arkadaşıma. Sorunsuz şekilde kullanıyor sistemini. Bu senin şansına kalmış bir şey. Hangisinin bellek ve saat hızları yüksekse onu al derim. R9 280, ortalama 230 watt güç tüketiyor. PSU sorun çıkartabilir. 12V kanalından ne kadar güç aldığınız önemli.

Bir kısım sapphire iyi diyor bir kısım ise iyi değil diyor, işini şansa bırakmamalısın. Sapphire kullanan arkadaşlar sana yardımcı olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı