ASUS R9 380 Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Sorunu

aleynadıgüzel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT ekran kartım var. Görüntü sürücüsü yanıt vermiyor böyle hata veriyor. Sadece tek bir oyunda alıyorum bu hatayı ful ayarlara çektiğim zaman 2-3 dk sonra görüntü siyah oluyor ve çalıştırmayı durduruyor, sonra görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor. Kesin bir şey öneriseniz çözüm sevinirim. Bilgisayarımın her şeyi güncel driver vb...

Sistemim budur;

İŞLEMCİ = AMD FX X 8 8350 4 GHz
RAM = KİNGSTOM HYPERX DD3 8 GB
ANAKART = M5A78L-M LX3
EKRAN KARTI = ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT
GÜÇ KAYNAĞI = FSP 700 WAT

Resim buldum bir tane aynisi bende de oluyor. Çekme vakit kalmadi. Kayboldu baloncuk :)

8b044a2aa348a4507eb0e7ca9a1e1d94.jpg

İşlemci ve ekran kartının araları bozuk, birbirlerine nefes aldirmiyorlar gibi, her nekadar sürücüleriniz yüklü olsa da tüm ekran karti sürücülerini kaldırıp yeniden kurmak gerekiyor olabilir.

Overclock yapmadım hiç, rust oynuyorum. Başka hiç bir oyunda yapmıyor sadece onda yapıyor R9 380 den önce GT730 vardı, onda hiç yapmadıydı böyle bişey ... Sürücülerin hepsi kaldırdım yine aynı sorunu veriyor ...

Graphics driver stopped responding and has reco... | Community

[1] Open registry editor.
[2] Go to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers"
[3] Make new entry called REG_QWORD (64-bit) if you have 64-bit OS, which I have.
[4] Edit that entry, type TdrDelay, and put value to 8 (hexadecimal)

Bir kullanıcı bunu yaparak halletmiş. Amd topluluğu zaten orası bunu deneyin olmazsa orayı biraz inceleyin.

Kardeş aynı sorun bndede vardı. Benm kart R9 285 di. Baya araştırdm cozum bulamadm. 10 defa format attim.Power supply degistirdm fayda etmedi.Sorun ya ekran kartın bozuk ki büyük ihtimal. Yada arkadasın dedigi gibi işlemci kart arasında bir proglem var. Cunku benim islemcim pek iyi degildi. Belki bendede oyuzdendir mantık yürütüyorum.sen en iyisi servise yolla

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı