ASUS R9 380 Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Sorunu

aleynadıgüzel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT ekran kartım var. Görüntü sürücüsü yanıt vermiyor böyle hata veriyor. Sadece tek bir oyunda alıyorum bu hatayı ful ayarlara çektiğim zaman 2-3 dk sonra görüntü siyah oluyor ve çalıştırmayı durduruyor, sonra görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor. Kesin bir şey öneriseniz çözüm sevinirim. Bilgisayarımın her şeyi güncel driver vb...

Sistemim budur;

İŞLEMCİ = AMD FX X 8 8350 4 GHz
RAM = KİNGSTOM HYPERX DD3 8 GB
ANAKART = M5A78L-M LX3
EKRAN KARTI = ASUS STRİX R9 380 4 GB 256 BİT
GÜÇ KAYNAĞI = FSP 700 WAT

Resim buldum bir tane aynisi bende de oluyor. Çekme vakit kalmadi. Kayboldu baloncuk :)

8b044a2aa348a4507eb0e7ca9a1e1d94.jpg

Donanım ile ilgili bir problem olmadığıma adım kadar eminim bende yaşıyorum bir çok kullanıcıda aynı problem ile karşılaşıyor.Genelikle AMD kullanıcılarında oluyor. Crimson ı daha oturtamadıkları için olsa gerek.Stabilizisyon sorunları
Öncelikle
1.DDU ile derin bir temizleme yap
2.Daha sonra en güncel 16.4.1 sürücüsünü indir ve kur
3 . son olarak verdiğim linkteki bilgilere göre belirtilenleri yap belki kurtulabilirsin denemekten zarar gelmez.(Başlıkta windows 7 veya vista yazdığına bakma)
https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2665946#bookmark-fixitformealways

Isı değerlerinde sorun yok. Tavsiyem ekran kartını servise gönderin. Geçmiş olsun. Elimden gelen bir şey yok kusura bakmayın.

Servislik bir problem değil. Forumlarda de onlarcası aynı problemi yaşıyor ise donanımsal değil yazılımsal bir problem olma olasılığı çok yüksek ki öyle zaten.Bende aynı problemi zaman zaman yaşıyorum
Nedeni Crimson ile birlikte gelen sürücüler stabilizasyon problemleri olsa gerek.

boşu boşuna kuşkulandırmamak gerek bence :) iyi forumlar iyi akşamlar

Son düzenleme:
3. belirttiniz gibi Fix it yaptım aynı sorun edevam etti, en son güncellemeleri güncelleştirmeleri yapmadım, ama her kapadımda pc yi güncelliyor kendini , güncellemeler kapalıydı 2 gün önce açtım ve her kapadımda güncelliyor

3. belirttiniz gibi Fix it yaptım aynı sorun edevam etti, en son güncellemeleri güncelleştirmeleri yapmadım, ama her kapadımda pc yi güncelliyor kendini ...
Öncelikle bir kaç sorum var ayrıca işi garantiye almak için en azından şu söylediklerimi eksiksiz yapmanda fayda var (tabi yapmadıysan)

1.Öncelikle ekran kartını besleyebilecek kaliteli bir güç kaynağına sahip misin ?

2. Bios sürümün güncel mi ( sistem kararlılğı ve uyumluğu içinçok ama çok önemli )

3.Ekran kartınının son sürücülerini yükle(veya yüklü olsa bile DDU ile derin bir temizlik yapıp tekrar yükle crimson 16.4.1)

4.Kullandığın işletim sistemi nedir Windows ve diğer donanım sürücülerin güncel mi ?

5.Sıcaklıkla ilgili problem olacağını düşünüyorum fakat değerleri belirtirsen sevinirim

6.Ekran kartın veya işlemcine hız aşırtma uyguladın mı ?

7.Her oyunda başına geliyor mu bu problem

Eğer bu belirttiğim tavsiyeleri uyguladığın halde devam ederse Yeni sürücü beklemekten başka bir çare yok açıkcası sakın ola servise falan gönderme donanımsal bir problem değil emin ol forumlarda onlarcası yaşıyor bu problemi

Son düzenleme:
1- FSP 700 WAT
2- Bios sürümüne hiç bakmadım bilmiyorum kurcalamakda istemiyorum sıkıntı :)
3- AMD'nin temizleme programınla temizledim, en son sürümünü kurdum.
4- Win 7
5- Fotoraf attım oyundan atınca derece ile ilgili görsel bakarsanız.
6- Dediğin O.C oluyor galiba hiç yapmadım.
7- Hayır sadece rusta geliyor orjinal oyun steam üzerinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle her zaman güncel sürücüleri ve stabil olması doloyısı ile windows 10 kullanmalısın ne olursa olsun.
Bir diğeri bios güncellemesini hafife alma gerçekten önemli dediğim gibi sistem kararlılığı ve uyumluluğu için.

Bunun dışında ;
Malesef bu sorunun kesin bir çözümü yok birden fazla oyunda bu problem ile karşılaşma olasılığı var AMD'den güncel sürücüler beklemekten başka çare yok.

Win10'a geçmek bile çözüm olabilir. Üşenecek isek problemimizi çözemeyiz. Belki diğer oyunlarda da olacak. Güncel sürücüleri de beklemek gerek.

Win10'a geçmek bile çözüm olabilir. Üşenecek isek problemimizi çözemeyiz. Belki diğer oyunlarda da olacak. Güncel sürücüleri de beklemek gerek.
Tamamen katılıyorum.
Anakartım düşük olduğu içinmi, sıkışma oluyorda o yüzdenmi böyle oluyor ki ?
Alakası yok diyorum ya sana bende dahil bir çok kullanıcı (özellikle AMD ekran kartı kullanıcıları) yaşıyor bu sorunu bende MSI r9 380 kullanıyorum. Baş belası sürücü sorunları başka bir şey değil asıl kötü olan kesin bir çözümünün olmaması ancak yeni sürücüler ile düzelir umudu ile bekliyorum bende.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı