Asus R9 380 Performans (GPU Clock) Sorunu

betul1919

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 2 hafta önce aldım, Windows 10 kurdum. Driverlarını her şeyini yükledim fakat GPU Tweak II adlı uygulamayı yükleyemiyordum. Program kuruluyor fakat .exe'ye tıkladığımda çalıştırmıyordu. Hata da vermiyordu, hiçbir şey yapmıyordu. Bu benim kafamı kurcaladı ve AMD Radeon ayarlarını biraz kurcaladığımda "çekirdek hızı, bellek saati, toplam bellek bant genişliği kullanılabilir değil" diyordu. Oysaki çekirdek hızım 990 MHz gibi bir değer olmalıydı ve bunu gaming moduna aldığımda 1010 MHz gibi bir rakama yükselmeliydi. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde format atmamı ve driverları CD'den kurmamı önerdiler. Öyle yaptım yine aynı problem devam ediyordu. Asus GPU Tweak II kurulamıyor ve çekirdek hızı saatim kullanılabilir değil gözüküyordu.
950 TL'lik bir ekran kartının ortalama bir oyunda düşük FPS vermesi kafamı iyice bozdu.
Sistem Özellikleri:
  • Intel i5 6600 3.3 GHz
  • Asus Z170-P OC DDR4
  • Asus R9 380 4 GB OC
  • 8 GB RAM
Windows 10 ve 8.1 kurdum denedim, bunlarla karşılaştım. Windows 7'de deneyeceğim fakat düzeleceğini sanmıyorum. Bilgisi olanlar, böyle bir sorunla karşılaşmış olanlar yardım ederse sevinirim.
ass2.jpg

ecza.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı