ASUS Radeon R7 370 fanları dönmüyor

Alegro_x64

Centipat
Bir arkadaştan bir ekran kartı aldım, görüntü vermesine rağmen fanlar dönmüyor. 0 DB olduğundan mı acaba diye fan hızını manuel olarak ayarladım ancak ekranda döndüğünü göstermesine rağmen fanlar yine dönmüyor. Oyun oynadım stres testine kadar birkaç şey denedim fakat sıcaklık 104 dereceyi bulmasına rağmen yine de fanlar dönmüyor. Kart üzerinde yapılan testlerde donanımsal hiçbir problemi olmadığı söylendi güç girişleri her şey olması gerektiği gibi fakat bir türlü sonuç alamadım.

-Gigabyte H61M S1 anakart.
-i5-3330 işlemci.
-ASUS R7 370.
-Bross 400W Power.

Çıkarıp giriş kısımlarını alkolle temizleyebilirsiniz, belki toz gibi etkenlerden birikmiş bir hata olabilir. Ya da daha önce bir dostumun yaşadığı gibi PSU'dan kaynaklı bir hata olabilir. PSU'su kısmen bozulmuştu ve tüm anakarta yeterli gücü veremiyordu, işlemci soğutucusunun fanları GPU fanları vesaire dönmüyordu. Bir süre sonra ise bilgisayar her restarttan sonra 5 saniye içinde kendini kapatmaya başladı. Sonradan sorunun PSU olduğunu anladık. Bir denenebilir. 400W diyorsun zaten belki o da olabilir.

Başka bir PC'de test et sonuçsuz kalırsa satıcıyla görüş ve iade veya garanti kapsamında yenilenmesini talep et.
Dip not: Bir ihtimal belki sürücülerde sorun olabilir. Yeniden yüklemeni öneririm sürücüleri.

Kart tozlu değil kontrol ettim 600w Power takıp döneceğim teşekkürler yorumlarınız için
arkadaşlar merhaba önerdiğiniz tüm çözümleri denedim maalesef sonuç alamadım ve kartı iade ettim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı