ASUS ROG 14 zephyrus rezilliği devam ediyor

Ekranınız 2K 60 FPS. 2060 ekran kartı için bu 1-2 sene sonra yorucu olacaktır. Bilgisayarı bu hayallerle aldıysanız üzgünüm. 2K olduğu için 1080p performansından daha düşük olur performansı çünkü çözünürlüğü daha fazla, ekran kartı daha çok yoruluyor diyebiliriz. İkinci olarak zaten 60 FPS+ olmasına gerek yok çünkü göremeyeceksiniz. Üçüncü olarak da ekran kartı sürücülerini indirin.

Yaşadığım sorun attığım fotodaki gibi ekran kartımı işlemci yerine kullanması ve işlemci derecemin 96 ya kadar cıkması.
Fan ayarların nedir? Soğutucu kullanıyor musun? Bir de Türkiye'de satılan tek model 1440p 60Hz, yurt dışında farklı versiyonlarıyla satılıyor.

AMD ekran kartını kullanıyorsun sanırım, NVIDIA için sürücüleri indirdin mi? NVIDIA Control panelden de ekran kartı seçebiliyorsun diye hatırlıyorum.

Fan ayarların nedir? Soğutucu kullanıyor musun? Bir de Türkiye'de satılan tek model 1440p 60Hz, yurt dışında farklı versiyonlarıyla satılıyor.

AMD ekran kartını kullanıyorsun sanırım, NVIDIA için sürücüleri indirdin mi? NVIDIA Control panelden de ekran kartı seçebiliyorsun diye hatırlıyorum.
asusun kendi sitesinde bulunan model için sürücüleri indirdim

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    261,4 KB · Görüntüleme: 60
Oyunlarda rezil diyorsun bilgi vermiyorsun ne FPS belli ne oynadığın oyun belli. Ekran kartı sürücüsünü dahi kurmamışsın. QHD monitörle 120-144Hz bekliyorsun komiksin cidden. Almadan önce araştıracaktın.

Asusun kendi sitesinde bulunan model için sürücüleri indirdim.
Sorunun bundan kaynaklanıyor olabilir, çipset ve ekran kartı sürücülerini kendi sitelerinden indirmen daha iyi olacaktır:

Oyunlarda rezil diyorsun bilgi vermiyorsun ne FPS belli ne oynadığın oyun belli. Ekran kartı sürücüsünü dahi kurmamışsın. QHD monitörle 120-144Hz bekliyorsun komiksin cidden. Almadan önce araştıracaktın.
kardeşim 60 hz ise 1000 fps alsan ne fark edicek sürüclerin hepsi güncel
Sorunun bundan kaynaklanıyor olabilir, çipset ve ekran kartı sürücülerini kendi sitelerinden indirmen daha iyi olacaktır:

eyvallah teşşekürler

Böyle bir sorun cıkıyor

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    781,6 KB · Görüntüleme: 52
Görseldeki gibi.

Nereden anlıyacağım bilmiyorum ki web sitesinde 120 Hz yazıyor artık canımı sıkmaya başladı

GPU sürücülerini güncellemek için GeForce Experience kullanabilirsiniz, daha önce açtığınız konuları inceledim oyunlarda zaten harici grafik birimini (2060 Max-Q) kullanıyorsunuz.

Kullandığınız cihazın birden fazla modeli var, sizin sahip olduğunuz versiyon QHD 60Hz panele sahip model bu sebeple 120Hz kullanamazsınız.

2060 Max-Q zaman içerisinde 1440p çözünürlükte yüksek grafiklerde performans sorunları yaşayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı