ASUS ROG Crosshair Dark Hero vs Formula

Kurmayacağım o zaman Dark Hero.

Dark Hero dünyadaki en iyi VRM'lere sahip anakarttır iyi seçim.
Formula X'te VRM modülleri için özel sıvı soğutma desteği sağlanmış, eğer custom loop bir sistem düşünülmüyorsa çok gereksiz olur bence. Dark Hero şuan piyasada bulabileceğin 5000 serileri için en iyi anakart ama ben almazdım yine de, seneye Ryzen 6000 serileri AM5 mi AM4 mü kullanacak belli değil hala. Boşuna o kadar para vermeye gerek yok.

AM5 kullanacak belli.

Yüzde yüz belli değil, AMD ara bir seri olarak kullanabilir diyorlar AM4 platformu ile. Ryzen 7000 kesin AM5 ve DDR5 olacak ama.

AMD açıklamasında AM4 sokete 5. nesil işlemcileri çok zor adapte ettiklerini söylediler. 5 Nm'ye geçeceklerini ve 2020'ye kadar çıkacak işlemcilerini AM4 soketli yapacaklarını belirttiler. DDR5 sistem zaten çıktığı gibi toplanmaz büyük ihtimalle çok pahalıya patlar.

AMD açıklamasında AM4 sokete 5. nesil işlemcileri çok zor adapte ettiklerini söylediler. 5 Nm'ye geçeceklerini ve 2020'ye kadar çıkacak işlemcilerini AM4 soketli yapacaklarını belirttiler. DDR5 sistem zaten çıktığı gibi toplanmaz büyük ihtimalle çok pahalıya patlar.
Tam olarak resmi bir açıklama var mı AMD tarafından ? Bilmediğim için soruyorum yanlış anlama belki gözden kaçırmışımdır, benim bildiğim sadece en son VideoCardz tarafından sızdırılan resimli yol haritası, hatta Technopat haberi bile var.

Konu ve sistem net troll, boşuna öneri yapmanıza gerek yok. İkisi arasından Dark Hero daha iyi olur ama. 😁
Troll bile olsa gerçekten almak isteyenler için en azından bilgi olur. Her pahalı ve üst seviye ürün almak isteyenlere troll demek yanlış bence.

Son düzenleme:
Tam olarak resmi bir açıklama var mı AMD tarafından? Bilmediğim için soruyorum yanlış anlama belki gözden kaçırmışımdır, benim bildiğim sadece en son videocardz tarafından sızdırılan resimli yol haritası, hatta techopat haberi bile var.

Troll bile olsa gerçekten almak isteyenler için en azından bilgi olur. Her pahalı ve üst seviye ürün almak isteyenlere troll demek yanlış bence.

Röportajda söylediler resmi açıklama yerine geçer mi bilmiyorum.

Eski konulardan bakıp dedim zaten, pahalı olduğu için değil. İkisi arasında kalan biri için oldukça fazla kaynak var. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı