ASUS ROG Crosshair VI Extreme alınır mı?

X370 ölü bir chipset, anakartın kendisi gayet güzel, ancak aynı fiyatta MPG B550 GAMING EDGE WIFI varken alınmaz.

VRM olarak MPG B550 GAMING EDGE WIFI daha iyi, chipset zaten direkt daha iyi.
Overclock yapanları hedefleyen bir anakartta anakartın üstünde Q-CODE ekranı, RESET, POWER, CLR CMOS, RETRY gibi tuşlar olabiliyor, MPG B550 GAMING EDGE WIFI'da böyle şeyler yok, olmasına gerek var mı pek sanmıyorum, en azından kullanacak kişi sayısının epey bir az olacağını düşünüyorum.

MPG B550 GAMING EDGE WIFI daha mantıklı ama ROG CROSSHAIR VI EXTREME'e göre birkaç eksisi var lakin çok da önemli değil. Mesela kasa fan giriş sayısı, USB port sayısı, anakartın görünüşü, 24 pin kablosunun şekli vs.

tl;dr: Alınmaz.

MPG B550 GAMING EDGE WIFI sağlam.

MPG X570 GAMING EDGE WIFI kesinlikle önermeyeceğim bir anakart, VRM'i fiyatına göre epey bir kötü, uzak dur.

MPG B550 GAMING CARBON WIFI ise güzel, normalde MSI'ın MPG B550 serisindeki en üst modeli o, VRM'i de daha iyi ama VRM sıcaklık testlerinde MPG B550 GAMING EDGE WIFI'dan daha sıcak çalışıyor.

MPG B550 GAMING EDGE WIFI Ryzen 9 3950X'i veya Ryzen 9 5950X'i çok rahat kullanıp overclocklayabileceğin bir anakart, öneririm.

Pek iyi denemez, Micro-ATX olması çok iyi bir şey değil.
VRM'i güzel ama ben onun yerine hem ATX olan, hem 2 ARGB girişi olan, hem de 6 tane kasa fan girişi olan MPG B550 GAMING PLUS'ı alıdım.

Piyasayı takip etmiyorum, eğer MAG B550 TOMAHAWK varsa o fiyata veya o fiyat civarlarında o alınabilir, MPG B550 GAMING PLUS'a ve TUF GAMING B550M-PLUS (WIFI)'a göre çok daha iyi olur.

VRM'i güzel ama ben onun yerine hem ATX olan, hem 2 ARGB girişi olan, hem de 6 tane kasa fan girişi olan MPG B550 GAMING Plus'ı alıdım.

Piyasayı takip etmiyorum, eğer Mag B550 Tomahawk varsa o fiyata veya o fiyat civarlarında o alınabilir, MPG B550 GAMING Plus'a ve TUF Gaming B550M-PLUS (Wi-Fi)'a göre çok daha iyi olur.

Çok sağ ol reis 😉
VRM'i güzel ama ben onun yerine hem ATX olan, hem 2 ARGB girişi olan, hem de 6 tane kasa fan girişi olan MPG B550 GAMING PLUS'ı alıdım.

Piyasayı takip etmiyorum, eğer MAG B550 TOMAHAWK varsa o fiyata veya o fiyat civarlarında o alınabilir, MPG B550 GAMING PLUS'a ve TUF GAMING B550M-PLUS (WIFI)'a göre çok daha iyi olur.

MSI MAG B550 TOMAHAWK AMD B550 Soket AM4 DDR4 5100(OC)Mhz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com son bir soru bu üçünden hangisini almak mantıklı (Ryzen 7 3700X için)
Mesela işte X 1500 TL ama y 2000 TL ama fiyata bakarsak X (gibi olursa mükemmel olur)

Son düzenleme:
MSI MAG B550 TOMAHAWK AMD B550 Soket AM4 DDR4 5100(OC)Mhz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com son bir soru bu üçünden hangisini almak mantıklı (Ryzen 7 3700X için)
Mesela işte X 1500 TL ama y 2000 TL ama fiyata bakarsak X (gibi olursa mükemmel olur)
Sonradan cevap yazdığın için bildirimi gelmemiş, yeni görüyorum.

O üçünden en iyisi MPG B550 GAMING EDGE WIFI, sonra MAG B550 TOMAHAWK, en sonda da MPG B550 GAMING PLUS.

Bütçen hangisine yetiyorsa onu al.

Yeni konular

Geri
Yukarı