ASUS Rog Delta 7.1 İnceleme

Hepinize merhabalar, daha önce kutu açılışı yapmıştım şu an bir incelemede sizlerleyim. Kulaklık yaklaşık 1 haftadır elimde ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Ürünü Sanalmarketim üstünden yaklaşık 1200 TL'ye aldım.

Öncelikle Kutu tasarımıyla başlayalım.

p1.jpg

p2.jpg

Kutunun ön tarafı oldukça sade bir tasarıma sahip. Arka tarafında ise kulaklık ile ilgili özellikleri belirtiyor.

p3.jpg

Kutuyu açtıktan sonra Asus'un "Elit oyuncular topluluğuna hoş geldiniz" yazısı bizi karşılıyor.

p4.jpg

p5.jpg

Kutu içeriğinde bir adet kumaş pad(Normalde kumaş geliyor, değiştiğim için deri).
Bir adet mikrofon
Type C'yi USB'ye dönüştüren kablo.
Kullanım kılavuzu.

p6.jpg

Kumaş padler, deri padlerden daha kalın bir yapıya sahip. Kalın olduğuna bakmayın ağır bir baskı yaratmıyor.

p7.jpg

Çıkarılabilir mikrofon oldukça esnek bir yapıya sahip ve üstü yumuşak bir plastikle kaplı, ucunda ufak birde LED bulunuyor mikrofon kapatıldığında belli olması için.

p8.jpg

Mikrofonu kulaklığın ön tarafındaki yere takıyorsunuz, ucu kavisli olduğu için ters takma veya zorlanma vb. problem yaşamazsınız.

kulaklık alt.jpg

Kulaklığın arka kısmında, ses ayarlama butonu ve RGB kapatıp açma mevcut bunun dışında bir şey yok. Burada mikrofon kapatma ses açıp kısma tuşuna bastırdığımızda mikrofon kapatıyormuş, bunu sonradan öğrendik. Bunun haricinde 3.5mm girişi eklenebilirmiş.

p9.jpg

Kulaklığın dış tarafında metalimsi bir malzemeden yapılmış ve oldukça şık gözüküyor.

p10.jpg

Kulaklığın esneklik yapısı oldukça fazla. Yeri gelmişken söyleyim, kumaş padlerin içindeki yerleri deri yapmışlar uzun kullanımda hafif bir terletme yapıyor muhtemelen sebebi iç tarafındaki deri kısımlar.

p11.jpg

p12.jpg

Kulaklıkta Neodymium manyetik 50mm sürücüler mevcut.

p13.jpg

Kulaklığımızın ucu Type C, bu yüzden olmayan telefonlara malesef takamıyoruz. Kulaklığımızın kablosununda örgülü olduğunu söyleyelim.

p14.jpg

Kutumuzun içinden birde Type C'yi USB'ye dönüştüren kablo çıkıyor, bu kablonun örgülü olmadığını söyleyelim.

p15.jpg

p16.jpg

LED'lerin kalitesi oldukça iyi, görünüş olarak çok hoş bir görüntü veriyor.

Program4.png

program44.png

Kulaklığımızı Armoury 2 yazılımı üstünden kontrol edebiliyoruz. Hazır bir çok profil mevcut. Bunun yanında profilleri kayıt edip, direk program üstünden başka bir profilleri yükleyebiliyoruz.

Kulaklığın öne çıkartılan özellikleri,
  • Yüksek Çözünürlüklü ESS ES9218 SABRE Quad-DAC
  • Özel Hyper-Grounding Teknolojisi
  • FPS Oyunlarında Yüksek SNR (127 dB)
  • Ses Sinyali Saptırma Teknolojisi

Şöyle başlayalım kullandığım 1 haftalık aralığa göredir yorumlarım.

Tasarım açısından, oldukça hoş bir görüntüye sahip dış kısmının metalik olması oldukça kulaklığı hoş gösteriyor ve RGB yerleştirmesinide beğendim.
Tasarım Puanlama: 10/10

Konfor açısından, kulaklık padleri rahat bir baskı uygulamıyor, oldukça esnek bir kulaklık fakat üst kısımın kafama değmesi beni biraz rahatsız etti, bu tarz kulaklıkları bu yüzden çok tercih etmiyordum ama baskı seviyesi çok değil. Bunun yanında kumaş padde içindeki kısımın deri olması terletmeye yol açıyor diye düşünüyorum.
Konfor Puanlama: 7/10

Ses açısından, başka bir kulaklıktan başka bir kulaklığa geçtiğinizde seslerin değişik gelmesi başlangıçta normal kısa bir sürede alışıyorsunuz. Müzik açısından bence çok iyi bir kalitede. Oyun açsından eğer düzgün ayarları yaparsanız ses kaçırma olayının nerdeyse imkansız olacağını söylemem lazım. Ek olarak tanıtımlarında gösterilen düşük ses kalitesi sahip sesleri yüksek seste gerçekten başarılı çalışıyor.

Ses Puanlama: 9/10

Mikrofon kısmında, mikrofonunda oldukça başarılı olduğunu söylemem lazım. Sesleri oldukça net bir şekilde iletiyor. Şunu eklemem lazım Discord yerine TS kullanıyorsanız TS ses kalitesinden ötürü bir tık karşınızdakiler beğenmeyebilir.
Mikrofon Puanlama: 10/10

Yazılım kısmında, üstünde bir çok profil mevut sesler için. Eğer isterseniz direkt kayıt edip listeden seçebiliyorsunuz, yazılım oldukça seri. RGB ayarlarını için fazlasıyla seçenek mevcut. Oldukça geniş bir yazılım mevcut.
Yazılım Puanlama: 9/10

Neler olabilirdi dersek olursak, kulaklığın üstüne 3.5mm jack girişi koyulabilirdi. Kulaklık esnek bir yapıya sahip tamam fakat o üst kısım direk kafamıza değdirmek yerine araya bir yumuşak kısım eklenebilir, kumaş padlerin içindeki deriye anlam veremedim.

Sonuç,
Kulaklık oldukça şık bir tasarıma sahip, konfor seviyesi SS kadar olmasada fena değil. Ses kalitesinide beğendiğimi söyleyebilirim.Türkiye şartlarında parasının karşılığı değil. Aynı fiyatta Game Zero mevcut fakat çok eski bir kulaklık ve padleri deri olduğu için tercih etmek istemedim. Game Zero'yu çok uzun süre önce kullandım ikisi arasında değerlendirme yapmam gerekirse birbirine yakın kulaklıklar. Para biriktirip bu bütçeye çıkıyım mı, diye sorarsanız gerek yok derim. Turnuva ve ya üst düzey bir oyun için düşünüyorsanız çıkabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam slm bende geçen hafta pc 373d aldım keşke game zero alsaydim diyorum kullanmış birisi olarak game zero nasıldır oyun performansı falan nasıl acaba bir fikir verebilirmisiniz bana.

@BerkayZ87 Açıklamada TR için fiyatının abartı olduğunu söyledim, para ekstra bir yerden geldiği için merak edip geçmek istedim.

@Cellat87 İncelemede uzun süre önce kullandığımı belirttim. İşimi garantiye alıyım diyorsanız Zero'yu düşünebilirsiniz. Hala üst düzey bir kulaklık.

Bence piyasadaki şuan en iyi kulaklık denilebilir tüm teknik detayları ve tasarım açısından aylardır araştırıp bunda karar kıldım incelemeniz de gayet yeterli

Bence piyasadaki şuan en iyi kulaklık denilebilir tüm teknik detayları ve tasarım açısından aylardır araştırıp bunda karar kıldım incelemeniz de gayet yeterli

hocam aldiniz mi kulakligi memnun musunuz nasil urun acaba ?
Hepinize merhabalar, daha önce kutu açılışı yapmıştım şu an bir incelemede sizlerleyim. Kulaklık yaklaşık 1 haftadır elimde ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Ürünü Sanalmarketim üstünden yaklaşık 1200 TL'ye aldım.

Öncelikle Kutu tasarımıyla başlayalım.

Eki Görüntüle 405108

Eki Görüntüle 405109

Kutunun ön tarafı oldukça sade bir tasarıma sahip. Arka tarafında ise kulaklık ile ilgili özellikleri belirtiyor.

Eki Görüntüle 405110

Kutuyu açtıktan sonra Asus'un "Elit oyuncular topluluğuna hoş geldiniz" yazısı bizi karşılıyor.

Eki Görüntüle 405111

Eki Görüntüle 405112

Kutu içeriğinde bir adet kumaş pad(Normalde kumaş geliyor, değiştiğim için deri).
Bir adet mikrofon
Type C'yi USB'ye dönüştüren kablo.
Kullanım kılavuzu.

Eki Görüntüle 405113

Kumaş padler, deri padlerden daha kalın bir yapıya sahip. Kalın olduğuna bakmayın ağır bir baskı yaratmıyor.

Eki Görüntüle 405114

Çıkarılabilir mikrofon oldukça esnek bir yapıya sahip ve üstü yumuşak bir plastikle kaplı, ucunda ufak birde LED bulunuyor mikrofon kapatıldığında belli olması için.

Eki Görüntüle 405115

Mikrofonu kulaklığın ön tarafındaki yere takıyorsunuz, ucu kavisli olduğu için ters takma veya zorlanma vb. problem yaşamazsınız.

Eki Görüntüle 405127

Kulaklığın arka kısmında, ses ayarlama butonu ve RGB kapatıp açma mevcut bunun dışında bir şey yok. Burada mikrofon kapatma ses açıp kısma tuşuna bastırdığımızda mikrofon kapatıyormuş, bunu sonradan öğrendik. Bunun haricinde 3.5mm girişi eklenebilirmiş.

Eki Görüntüle 405116

Kulaklığın dış tarafında metalimsi bir malzemeden yapılmış ve oldukça şık gözüküyor.

Eki Görüntüle 405117

Kulaklığın esneklik yapısı oldukça fazla. Yeri gelmişken söyleyim, kumaş padlerin içindeki yerleri deri yapmışlar uzun kullanımda hafif bir terletme yapıyor muhtemelen sebebi iç tarafındaki deri kısımlar.

Eki Görüntüle 405118

Eki Görüntüle 405119

Kulaklıkta Neodymium manyetik 50mm sürücüler mevcut.

Eki Görüntüle 405120

Kulaklığımızın ucu Type C, bu yüzden olmayan telefonlara malesef takamıyoruz. Kulaklığımızın kablosununda örgülü olduğunu söyleyelim.

Eki Görüntüle 405121

Kutumuzun içinden birde Type C'yi USB'ye dönüştüren kablo çıkıyor, bu kablonun örgülü olmadığını söyleyelim.

Eki Görüntüle 405122

Eki Görüntüle 405123

LED'lerin kalitesi oldukça iyi, görünüş olarak çok hoş bir görüntü veriyor.

Eki Görüntüle 405125

Eki Görüntüle 405126

Kulaklığımızı Armoury 2 yazılımı üstünden kontrol edebiliyoruz. Hazır bir çok profil mevcut. Bunun yanında profilleri kayıt edip, direk program üstünden başka bir profilleri yükleyebiliyoruz.

Kulaklığın öne çıkartılan özellikleri,
  • Yüksek Çözünürlüklü ESS ES9218 SABRE Quad-DAC
  • Özel Hyper-Grounding Teknolojisi
  • FPS Oyunlarında Yüksek SNR (127 dB)
  • Ses Sinyali Saptırma Teknolojisi

Şöyle başlayalım kullandığım 1 haftalık aralığa göredir yorumlarım.

Tasarım açısından, oldukça hoş bir görüntüye sahip dış kısmının metalik olması oldukça kulaklığı hoş gösteriyor ve RGB yerleştirmesinide beğendim.
Tasarım Puanlama: 10/10

Konfor açısından, kulaklık padleri rahat bir baskı uygulamıyor, oldukça esnek bir kulaklık fakat üst kısımın kafama değmesi beni biraz rahatsız etti, bu tarz kulaklıkları bu yüzden çok tercih etmiyordum ama baskı seviyesi çok değil. Bunun yanında kumaş padde içindeki kısımın deri olması terletmeye yol açıyor diye düşünüyorum.
Konfor Puanlama: 7/10

Ses açısından, başka bir kulaklıktan başka bir kulaklığa geçtiğinizde seslerin değişik gelmesi başlangıçta normal kısa bir sürede alışıyorsunuz. Müzik açısından bence çok iyi bir kalitede. Oyun açsından eğer düzgün ayarları yaparsanız ses kaçırma olayının nerdeyse imkansız olacağını söylemem lazım. Ek olarak tanıtımlarında gösterilen düşük ses kalitesi sahip sesleri yüksek seste gerçekten başarılı çalışıyor.

Ses Puanlama: 9/10

Mikrofon kısmında, mikrofonunda oldukça başarılı olduğunu söylemem lazım. Sesleri oldukça net bir şekilde iletiyor. Şunu eklemem lazım Discord yerine TS kullanıyorsanız TS ses kalitesinden ötürü bir tık karşınızdakiler beğenmeyebilir.
Mikrofon Puanlama: 10/10

Yazılım kısmında, üstünde bir çok profil mevut sesler için. Eğer isterseniz direk kayıt edip listeden seçebiliyorsunuz, yazılım oldukça seri. RGB ayarlarını için fazlasıyla seçenek mevcut. Oldukça geniş bir yazılım mevcut.
Yazılım Puanlama: 9/10

Neler olabilirdi dersek olursak, kulaklığın üstüne 3.5mm jack girişi koyulabilirdi. Kulaklık esnek bir yapıya sahip tamam fakat o üst kısım direk kafamıza değdirmek yerine araya bir yumuşak kısım eklenebilir, kumaş padlerin içindeki deriye anlam veremedim.

Sonuç,
Kulaklık oldukça şık bir tasarıma sahip, konfor seviyesi SS kadar olmasada fena değil bunu söyleyim. Ses kalitesinide beğendiğimi söyleyebilirim. Şunu eklemem lazım Türkiye şartlarında parasının karşılığı değil. Aynı fiyatta Game Zero mevcut fakat çok eski bir kulaklık ve padleri deri olduğu için tercih etmek istemedim. Game Zero'yu çok uzun süre önce kullandım ikisi arasında değerlendirme yapmam gerekirse birbirine yakın kulaklıklar. Para biriktirip bu bütçeye çıkıyım mı, diye sorarsanız gerek yok derim, eğer turnuva ve ya üst düzey bir oyun için düşünüyorsanız çıkabilirsiniz.

Hocam 1000 liraya sifir Gamezero mu yoksa 1200 liraya Asus mu ? Arada kaldim karar veremiyorum

Son düzenleme:
hocam aldiniz mi kulakligi memnun musunuz nasil urun acaba ?

Hocam 1000 liraya sifir Gamezero mu yoksa 1200 liraya Asus mu ? Arada kaldim karar veremiyorum
Hocam benim ürün geldi kesinlikle tavsiye ediyorum gerek ses kasma gerek yazılım desteği gerek typec olması süper desibel açık ara en iyi 126 civarı hires kafada çok rahat ve kaliteli görseli 50 ohm sürücü 7.1 i süper ses kasmada pubg için öneriyorum

Hocam benim ürün geldi kesinlikle tavsiye ediyorum gerek ses kasma gerek yazılım desteği gerek typec olması süper desibel açık ara en iyi 126 civarı hires kafada çok rahat ve kaliteli görseli 50 ohm sürücü 7.1 i süper ses kasmada pubg için öneriyorum

Cs Go'da denediniz mi hocam ? Ve daha önce hangi kulaklığı kullanıyodunuz ? Gerçekten artık bir kulaklık almak istiyorum ve Asus'a çok ısındım kesin almadan önce iyice emin olmak istiyorum.

Kulaklığı alalı yaklaşık 1 hafta oluyor. Tasarım ve ses kalitesi çok iyi ancak yazılımını yeterli bulmadım çünkü yazılımdaki fps ses ayarları gerçekten kötü. Ekolayzer ayarı yapmayı bilmediğim ve internette ekolayzer ile ilgili herhangi bir ayar bulamadığım için mecburen fps ayarında kullanıyorum. Yazılımdan müzik ayarını seçtiğinizde gerçekten çok iyi bir müzik deneyimi sunuyor. Kulaklığın ses seviyesine gelirsek 127 desibel ses seviyesi vaat etmesine kulaklığın verdiği ses bana çok kısık geliyor. Logitech G633 kullanırken aldığım sesleri alamamaktayım. Logitech G633'e göre daha düşük ses seviyesi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı