ASUS ROG FX553VE-DM416 Laptop Yavaş

selimsahinceng

Zeptopat
Herkese selam arkadaşlar. Normalde bence iyi bir laptop kullanıyorum. Ancak çok sekme açıldığında, sekmeler arasında geçiş yaparken, uygulamaları açarken veya klasörleri açarken yani genel olarak bir yavaşlık var. Ancak bu yavaşlık örneğin LoL oynarken oyun içinde FPS çok iyi mesela 180 sabit. Ama oyunun açılışında ve ekran geçişlerinde bir yavaşlık var. Bunun sebebi sizce nedir? Size bilgisayarımı paylaşıyorum. Ayrıca sanırım belli zaman aralıklarında işlemciye macun sürdürmek gibi bilgisayara bakımlar yaptırılması gerekiyormuş. Bu bilgisayarı 2.5 sene önce aldım ve hiçbir zaman macun sürme veya farklı bir bakım yaptırmadım. Tek yaptığım işlem genelde format attırmaktı. Şimdi bu bilgisayara neler yapabilirim? Yukarıdaki sorunları çözmek istiyorum. Örneğin aklımdakiler şu şekilde; SSD, RAM, işlemciye macun, genel donanım temizliği gibi şeyler. Çok bilgim olmadığı için yaptığım araştırmalardan bunları buldum.

2.5 sene önce aldığım laptop: Kullandığım işletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit

Yeni konular

Yukarı