ASUS ROG G750jz laptopa sıvı teması sonrası ekran gelmiyor

noesis

Hectopat
Merhaba.
ASUS ROG G750jz bugün birkaç damla sıvı teması oldu (su). Kapandı ve tekrar açılmadı. Bir süre bekledikten sonra güneş altında açıldı fakat bu sefer görüntü gelmedi. HDMI ile TV'den görüntü aldım. İlerleyen saatlerde farklı renklerde görüntüler gelmeye başladı. Gri siyah beyaz mavi gibi ve ara ara renkler değişiyor. Dalgalanmalar halindeydi şu an yok. Sorun ne olabilir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220605_224258.jpg
    IMG_20220605_224258.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20220605_224228.jpg
    IMG_20220605_224228.jpg
    170,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan ki demenize göre benim anladığım kadarıyla monitöre giden data kablosunda bir sorun olabilir, paneliniz arızalanmış olabilir, görütü HDMI ile alıyorum demişsiniz ekran kartında sorun olmayabilir ama hangi chipsetten veriyor görüntüyü orası önemli. NVIDA/AMD veya INTEL.

Evvelden olan bir sorun hdmi ile başladığımda tvye nadiren görüntü veriyor şuan alamıyorum. Yarın vga ile monitörde deneyeceğim. Ara ara kapatıp açıyorum az önce tam beyaz ekranı şimdi gri çizgili ekran... Data kablosunu bir kaç kez söküp taktım düzelme olmadı. Sanırım dış korumasında da yırtık var parmağımı biraz yaktı :) hangi chip setten alıyor bilgim yok malesef

Merhaba.
ASUS ROG G750jz bugün birkaç damla sıvı teması oldu (su). Kapandı ve tekrar açılmadı. Bir süre bekledikten sonra güneş altında açıldı fakat bu sefer görüntü gelmedi. HDMI ile TV'den görüntü aldım. İlerleyen saatlerde farklı renklerde görüntüler gelmeye başladı. Gri siyah beyaz mavi gibi ve ara ara renkler değişiyor. Dalgalanmalar halindeydi şu an yok. Sorun ne olabilir? Teşekkürler.

Ekran ya da Flex kablo arızası ama sıvı temas olduysa hiç start vermeden bir bilgisayarcıya götürtün tinerle yıkansın.

Geri
Yukarı