Asus ROG G750JZ nasıldır ?

Peki Asus çıktığında ucuzlarsa Asus'u tercih etmem daha mı iyi olur? Monster'ın tasarımı biraz kötü gibi. PS4'ün avantajları nedir? Veya da hiç bilgisayar almayıp direk konsola mı yönelmeliyim?

Sizi de çok uğraştırıyorum lütfen affedin ama işte tek fırsatım olduğu için en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum :)

Dostum bak ben sana söyleyeyim. Msi ya da Asus başka hiç bir markaya bakma evet monster özellikleri ile çok iyi ama monster dizüstü bilgisayarlarda sorunlar ile çok sık karşılaşabiliyorsun. Bu dediklerimi arattırıp rahatlıkla internet üzerinden bulabilirsin. Ayrıca monster ısınan bir laptop'dur. Yine internet üzerinden değerlerini görebilirsin.

Alacağın laptop kesinlikle çift fan ile olmalı, dizüstü ısındığı zaman, alman gereken performansı veremez sana yine başını şişirir. Ne güzel diyorsun 7 bin lira bütçen var. Asus jz bu fiyata bu zamanda bu performansa bence en iyi dizüstü ben bile kaç aydır piyasaya gelmesini bekliyorum almak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafam error vermiş durumda. MSI'yı hiç bilmiyorum. Birde 5000 TL bir bilgisayar alıp yanına Logitech G27 direksiyon ve PS4 alsam mı diye de düşünmeden edemiyorum. Arkadaşlarımla da görüştüm, Monster dediler ama bilemiyorum. Şu anda aklımda olan modelleri yazayım da onların arasından seçim yapayım :)
Bütçe:7000 TL(500 TL kadar arttırabilirim)
Monster Tulpar T7 v2.2+Logitech G27+PS4
Asus ROG G750JZ
MSI GT70 2PE Dominator PRO+Logitech G27
Alienware 17'sinin sitesindeki en sağda olan modeli http://www.dell.com/us/p/alienware-17/pd.aspx + Logitech G27

Daha da baktığım yok bunların dışında ne önerirsiniz veya da bunların içinden hangisini seçmeliyim?

Son düzenleme:
Kafam error vermiş durumda. MSI'yı hiç bilmiyorum. Birde 5000 TL bir bilgisayar alıp yanına Logitech G27 direksiyon ve PS4 alsam mı diye de düşünmeden edemiyorum. Arkadaşlarımla da görüştüm, Monster dediler ama bilemiyorum. Şu anda aklımda olan modelleri yazayım da onların arasından seçim yapayım :)
Bütçe:7000 TL(500 TL kadar arttırabilirim)
Monster Tulpar T7 v2.2+Logitech G27+PS4
Asus ROG G750JZ
MSI GT70 2PE Dominator PRO+Logitech G27
Alienware 17'sinin sitesindeki en sağda olan modeli http://www.dell.com/us/p/alienware-17/pd.aspx + Logitech G27

Daha da baktığım yok bunların dışında ne önerirsiniz veya da bunların içinden hangisini seçmeliyim?
msı GT 70 alma derim çünkü yeni ürünü geliyor GT 72 asus jz gelene kadar o da gelir herhalde, asus jz ailen 17'den bile daha iyi performansları var. youtube üzerinden bu dediğimi görebilirsin. Anladığım kadarı ile hiç başın ağarmadan oyun oynayıp bir kaç sene seni rahat rahat götürecek bir dizüstü arıyorsun. İşte bende diyorum ki sana asus jz benim görüşümce ( youtube üzerinden de dizüstü karşılaştırmalarına baktığında jz modelinin hep daha iyi olduğunu göreceksin) en iyi dizüstü.

Dostum ilk söylediğin ile arasında performans farkı olur. Kötü değildir ama yine de ilki kadar performans vermez. Hem daha ucuza hemde performanslı alabileceğin monsterlar var. Tekrar düşünmeni tavsiye ederim. Bunun ssd farkı var. 3000 TL'ye bir Monster alıp 256GB ssd de kendiniz takabilirsiniz.

Babam Monster istemiyor benim kalbim MSI diyor babam MSI ya kaba bir tasarını var diyor. Computex 2014'e takmış kafasını. İncelmiş hafiflemiş vs vs. İstediğim bilgisayarı alamıyorum. Babam yüzünden bunu alacağım zorla heralde. Birşey anlatacağım lafımı kesiyor. Yani şu anda babam tamamen N750JK'ye odaklanmış durumda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı