ASUS ROG GL553VD için M.2 NVMe SSD önerisi

• Konuyu başlatan REV
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Bütçe
500

REV

Decapat
Merhaba elimde ASUS ROG GL553VD modelli bir laptop var bütçem 500 lira M.2 NVMe SSD önerilerinizi bekliyorum. Benim için depolamadan ziyade hız daha önemli. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Artarsa bunu alın.
Artmazsa bunu alın. Lakin bunda DRAM olmadığından işletim sistemi kurulmasa daha iyi olur. Kingston A2000'de DRAM var.

Artarsa bunu alın.
Artmazsa bunu alın. Lakin bunda DRAM olmadığından işletim sistemi kurulmasa daha iyi olur. Kingston A2000'de DRAM var.

Önerileriniz için teşekkürler. Açıkçası depolama alanı çok mühim değil benim için daha çok hız önemli işletim sistemini SSD'ye kuracağım aşağıdaki linkteki gibi hızlı bir SSD mi daha iyidir yoksa önerdiğiniz Kingston modeli mi daha iyidir hız bakımından yani demek istediğim iki SSD arası hız farkı çok fark eder mi açıkçası benim için 1. öncelik hız 2.öncelik kullanım ömrü

Link: Samsung 256 GB PM981A MZVLB256HBHQ PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
Önerileriniz için teşekkürler. Açıkçası depolama alanı çok mühim değil benim için daha çok hız önemli. İşletim sistemini SSD'ye kuracağım. Aşağıdaki linkteki gibi hızlı bir SSD mi daha iyidir yoksa önerdiğiniz Kingston modeli mi daha iyidir hız bakımından? Yani demek istediğim iki SSD arası hız farkı çok fark eder mi?

Link: Samsung 256 GB PM981A MZVLB256HBHQ PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
PM981A çok daha iyi bir SSD'dir lakin yazılımı yok kendisinin. Yani ne Firmware güncelleme imkanı var o SSD'de ne de Magician bu SSD'yi tanıyıp özelliklerini kullandırtıyor. Hız çok önemli ise buyurun;

PM981a çok daha iyi bir SSD'dir lakin yazılımı yok kendisinin. Yani ne Firmware güncelleme imkanı var o SSD'de ne de Magician bu SSD'yi tanıyıp özelliklerini kullandırtıyor. Hız çok önemli ise buyurun;

Yani kalite ve hız olarak en iyisi 970 EVO Plus 2. olarak da Kingston A200 doğru mu önerdiğiniz SSD'ler bunlar mıdır kullanım ömrü ve hız açısından. Peki PM981A'yı dışarıdan bir yazılımla vs. yönetmek mümkün müdür fiyat performans olarak en iyisi o gibi görünüyor.

Yani kalite ve hız olarak en iyisi 970 EVO Plus 2. olarak da Kingston A2000 doğru mu? Önerdiğiniz SSD'ler bunlar mıdır kullanım ömrü ve hız açısından? Peki PM981A'yı dışarıdan bir yazılımla vs. yönetmek mümkün müdür? Fiyat performans olarak en iyisi gibi görünüyor.
PM981A zaten 970 EVO Plus ile aynı ürün hocam. 970 EVO Plus'ın OEM modeli kendisi. OEM SSD'lere yazılım desteği yoktur. Başka bir yazılım ile de kontrol edemezsiniz. Magician bu OEM SSD'leri tanımıyor mesela. Onun yerine 970 EVO Plus alınmalı o yüzden. Zaten aynı performansı verecekler ve aynı ömre sahipler. Çünkü aynı ürünler. :) Kingston A2000 daha çok bütçe dostu bir SSD olarak yer alıyor. Öyle ahım şahım bir SSD değil yani. 970 EVO Plus çok daha hızlı ve uzun ömürlü olacaktır. :)

PM981a zaten 970 EVO Plus ile aynı ürün hocam. 970 EVO Plus'ın OEM modeli kendisi. OEM SSD'lere yazılım desteği yoktur. Başka bir yazılım ile de kontrol edemezsiniz. Magician bu OEM SSD'leri tanımıyor mesela. Onun yerine 970 EVO Plus alınmalı o yüzden. Zaten aynı performansı verecekler ve aynı ömre sahipler. Çünkü aynı ürünler. :) Kingston A2000 daha çok bütçe dostu bir SSD olarak yer alıyor. Öyle ahım şahım bir SSD değil yani. 970 EVO Plus çok daha hızlı ve uzun ömürlü olacaktır. :)

Yani anladığım kadarıyla 100 lira daha verip 970 EVO kalitesini kullan diyorsunuz SSD'yi alınca bilgilendireceğim size çok teşekkürler.

Yani anladığım kadarıyla 100 lira daha verip 970 EVO kalitesini kullan diyorsunuz. SSD'yi alınca bilgilendireceğim sizi, çok teşekkürler.
Rica ederim hocam yardımcı olduğuma sevindim. :) 250 GB pek yeterli değil açıkçası ama siz hız istiyorsunuz o yüzden kapasite normal olarak düşüyor bütçenizde. :) Gerçi HDD veya başka SATA bir SSD varsa depolama sorunu çekmezsiniz öyle diye düşünüyorum. 970 EVO Plus kaliteli bir SSD'dir. Masaüstün de kullanmaktayım ben de 500 GB olanını. Çok memnunum.

Geri
Yukarı