ASUS ROG GL553VE-DM10 vs Lenovo Legion Y520-15IKBN

wanaztin

Hectopat
Daha fazla  
İki laptop arasında kalmamın sebebi hem fiyat, hem güvenilir siteden alışveriş, hem de kalite.

İlk sorunum olan kalite ile başlamak istiyorum. Biri ASUS ROG GL553VE-DM107 diğeri Lenovo Legion Y520-15IKBN. Benim gönlüm ASUS'tan yana bunu belirteyim. Ama ikinci sorunum devreye giriyor, ASUS laptobun fiyatı siteden siteye değişiyor.
Bu sitede 4.500 TL iken, bu sitede 4.700 TL. Ben ilk verdiğim linktekini seçecektim ama bazı yerlerde güven konusunda sıkıntıları varmış o yüzden kararsız kaldım, fiyat artıyor çünkü oradan almazsam. Üçüncü sorunum fiyat konusu haliyle.
Lenovo Legion Y520-15IKBN 4.200 TL, üniversite öğrencisi olduğumdan fiyat konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum, benim kişisel giderlerim çok fazla olduğu için bir anda peşin bir cihaz alınması zorlayacak, o nedenle minumum olarak düşünüyorum hep. Fakat bu iki laptop arasında kaldım işte, 4.200 TL verip Lenovo modelini mi alayım, oyun oynarken bana bir sıkıntı çıkarır mı bilemiyorum, yoksa 4.500-4.700 TL verip ASUS modelini mi almalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediginiz lenovo modelini kullanıyorum. Oyun konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım pugb özel ayarlarda ve gta 5 yüksek ayarlarda +60 fps de akıcı bir şekilde oynadım. Pc nin ısınma sorunu yok alırken bu çok önemliydi benim için eski laptopum yanıyordu. Bununda hiç öyle bir sıkıntısı yok o yöndende güzel. Klavyesi ayrıca çok hoş lenovonun kendine özel yazılamları var onlarıda begendim. Ancak pc nin ses seviyesi bana bir tık az geldi biraz daha fazla olabilirdi. Oyun konusunda kafanızda soru işareti kalmasın baya iyi o yönden. Alalı 15 gün civarı oldu deneyimlerim bunlar Asus modelini kullanmadıgım için bir fikrim yok artık siz kıyaslamayı kafanızda yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı